Կառավարությունն արտոնություն տվեց «Գինափ» ՍՊԸ-ին.  Կստեղծվի 50 նոր աշխատատեղ
Կառավարությունը մաքսատուրքից ազատման արտոնություն տրամադրեց «Գինափ» ՍՊԸ-ին տեխնոլոգիական սարքավորումների, դրանց բաղկացուցիչ ու համալրող մասերի, հումքի, նյութերի ներմուծման համար:
Ընկերության կողմից ներմուծվող ապրանքներն օգտագործվելու են արհեստական և պլաստիկ թաղանթների ֆլեքսո տպագրության, ինչպես նաև վակուում տոպրակների, պանրի տոպրակների, սուրճի և այլ բազմատեսակ տոպրակների արտադրության մեջ։
Ծրագրի շրջանակներում իրականացված ներդրումները կազմում են 2,5 մլրդ դրամ և մինչև 2021 թվականը նախատեսվում է հավելյալ 1 մլրդ դրամ ներդրում նոր սարքավորումներ և 8,9 մլրդ դրամ ներդրում հումք գնելու նպատակով։
Ներդրումային ծրագրի շրջանակում ստեղծվել է 56 աշխատատեղ և նախատեսվում է ստեղծել ևս 50 նոր աշխատատեղ՝ 180 000 ՀՀ դրամ միջին աշխատավարձով։
Ծրագրով նախատեսված արտադրանքի ընդհանուր ծավալը կազմում է 3 մլրդ դրամ, որից 2,5 մլրդ դրամի արտադրանքը կիրացվի ՀՀ տարածքում, 300 մլն դրամի արտադրանքը՝ ԵԱՏՄ այլ անդամ երկրների տարածքում, 200 մլն դրամի արտադրանքը՝ երրորդ երկրների տարածքում։

Armenian government provides privileges to Ginap company: 50 new jobs to be created
The Armenian government freed Ginap company from customs fee for importing technology equipment, their parts and raw materials.
The products imported by the company will be used for artificial and plastic sheath flexo printing as well as for production of vacuum packets, cheese packets, coffee and other various packets.
The project investments amounted to 2.5 billion AMD. By 2021 additional 1 billion investments are expected for acquiring new equipment and 8.9 billion AMD for acquiring raw materials.
As part of the investment program 56 jobs have already been created and 50 new ones with 180,000 AMD average salary are expected to be created.
The total volume of the products envisaged by the program makes 3 billion AMD of which products amounting to 2,5 billion will be sold in the territory of Armenia, products amounting to 300 million in the territory of EEU, products amounting to 200 million in the territory of third countries.