Զուրաբիշվիլին «համեստ և եվրոպական սցենարով» պաշտոնակալություն է ակնկալում
Վրաստանի նորընտիր նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին հայտարարում է, որ հավանություն է տալիս համեստ և եվրոպական սցենարով պաշտոնակալման արարողություն անցկացնելուն:
Ինչպես Զուրաբիշվիլին հայտարարել է լրագրողներին, սցենարի վրա աշխատում է հատուկ հանձնաժողովը, որի անդամներն սցենարի տարբերակներին իրեն կծանոթացնեն այսօր կամ վաղը:
«Հանձնաժողովի մեջ մտնում են այն բոլոր գերատեսչությունները, որոնք կապված են պաշտոնակալության արարողության հետ: Նաև, հավանաբար, այսօրվանից կսկսվի սցենարների վրա աշխատանքը, որոնց ինձ կծանոթացնեն այսօր կամ վաղը: Ես հավանություն եմ տալիս առավելագույնս համեստ սցենարին, ինչը ես եվրոպական ձև եմ համարում: Ես տարբեր սցենարներ չեմ տեսել: Երևի, կան տարբեր տարբերակներ», - հայտարարել է Սալոմե Զուրաբիշվիլին:

Зурабишвили хочет инаугурацию «по скромному и европейскому сценарию»
Новоизбранный президент Грузии Саломе Зурабишвили заявляет, что поддерживает проведение инаугурации по скромному и европейскому сценарию.
Как заявила Зурабишвили журналистам, над сценарием работает специальная комиссия, члены которой ознакомят ее с версиями сценария сегодня или завтра.
«В комиссию входят все те ведомства, которые связаны с инаугурацией. Также, неверное, с сегодняшнего дня начнется работа над сценариями, с которыми меня должны ознакомить сегодня или завтра. Я поддерживаю максимально скромный сценарий, что я считаю европейской формой. Я не видела ни одного сценария. Наверное, есть разные варианты», — заявила Саломе Зурабишвили.
Режиссером церемонии инаугурации президента Грузии будет Баса Поцхишвили, а художником – Тамар Поцхишвили.