Շատ մեծ գումարով շատ գործ կա անելու. Նիկոլ Փաշինյանը՝ աղետի գոտու մասին
Գյումրիում կառավարության արտագնա նիստում ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, թե այսօր ամենամեծ պրոբլեմն այն է, որ չկա գնահատական, թե ինչ ասել է աղետի գոտի ու ինչ ծավալի մասին է խոսքը։
«Պետք է որոշում կայացնել, որ ստեղծվի աշխատանքային խումբ, որի խնդիրը լինի ձևավորել ամբողջական տեղեկատվական փաթեթ», -ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանին հակադարձեց ՀՀ քաղաքաշինության պետական կոմիտեի նախագահ Ավետիք Էլոյանը՝ նշելով, թե համաձայն չէ, որ ծանոթ չեն իրավիճակին։
Վարչապետի պաշտոնակատարը հետաքրրքվեց, թե, այդ դեպքում, ինչքա՞ն գումար է անհրաժեշտ պրոբլեմը լուծելու համար։
«Շատ», - արձագանքեց Էլոյանը։
«Պարոն Ջավադյան, կարո՞ղ եք շատ գումար տալ կամ Ֆինանսների նախարարությունը կարո՞ղ է շատ գումար տալ», - հետաքրքրվեց վարչապետի պաշտոնակատարը։
Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, թե շատ մեծ գործ կա անելու շատ մեծ գումարով։
«Ձևավորում եք աշխատանքային խումբ, որի անելիքը շատ հստակ է՝ ձևավորում եք փաթեթ ու հստակ թվերով, գումարով. հնարավոր ճանապարհային քարտեզով պետք է հասկանանք՝ ինչ է պետք անել, ինչքան գումար է պետք ու ինչքան ժամանակ», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։

Big sum necessary for big work: cabinet discusses issues of disaster zone
The biggest problem is absence of assessment of the concept of the disaster zone and its volume, acting Prime Minister Nikol Pashinyan said at the outgoing cabinet sitting today.
“It is necessary to set up a task group which will prepare a complete information package,” he said.
Chairman of the State Urban Committee Avetik Eloyan opposed the acting PM, saying that they are aware of the situation.
The acting PM asked how much money is necessary then, to which Eloyan responded “A lot.”
“Mr Javadyan, may we provide a lot of money or may Finance Ministry provide a lot of money?” the acting PM asked the Central Bank chairman.
Pashinyan said that big work is to be done with a big sum.
“We are forming a task group with a clear goal to prepare a package with clear figures, sums, possible road map to be able to understand what to do, how much sum and how much time are necessary,” Pashinyan concluded.