Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպել է Սլովակիայի արտգործնախարարին
Միլան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում Հայաստանի ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպել է Սլովակիայի արտաքին գործերի նախարար Միրոսլավ Լայչակին:
Զոհրաբ Մնացականյանը և Միրոսլավ Լայչակը մտքեր են փոխանակել ԵԱՀԿ շրջանակներում համագործակցությանն առնչվող հարցերի, կազմակերպության առջև ծառացած խնդիրների լուծման ուղիների շուրջ: Երկուստեք կարևորել են բազմակողմ համագործակցության ձևաչափի շրջանակներում սուվերեն հավասարության սկզբունքի անշեղ երաշխավորումը:
Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարն իր սլովակ գործընկերոջը ներկայացրել է ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի շուրջ վերջին զարգացումները, հանգուցալուծման վերաբերյալ Հայաստանի դիրքորոշումն ու մոտեցումները՝ այս համատեքստում ընդգծելով հիմնախնդրի հիմնական շահառուների՝ մարդկանց կենսական անվտանգության ապահովման կարևորությունը:

Armenia’s acting foreign minister Zohrab Mnatsakanyan met in Milan with Slovakian counterpart Miroslav Lajcak  within the framework of working visit to Milan.
Mnatsakanyan and Lajcak exchanged ideas over cooperation within the framework OSCE and ways of solution of issues the organization is facing.
The Armenian acting minister briefed Slavak counterpart on the recent developments over Nagorno Karabakh conflict settlement and presented Armenia’s position and approaches in the issue, stressing the significance of ensuring security of the people.