Վոլոդինը ԱՄՆ-ին մեղադրել է ահաբեկիչներին օգտագործելու համար
ՌԴ Պետդումայի խոսնակ Վյաչեսլավ Վոլոդինը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն օգտագործում է ահաբեկիչներին`ճնշում գործադրելու համար այլ երկրների վրա: Այս մասին հաղորդում է РИА Новости-ն:
Նրա խոսքով՝ նրանք ինքնիշխան պետությունների գործերին միջամտելու գործիք են:
«Լավ համակարգված աշխատանքին  խոչընդոտում է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների աշխարհաքաղաքական հավակնությունները, որոնք շարունակում են օգտագործել ահաբեկիչներին և  ծայրահեղականներին որպես ճնշման գործիք՝ ինքնիշխան պետությունների գործերին  ուղղակի միջամտելու համար», - ասել է Վոլոդինը:
Նա հավելել է, որ ամերիկյան իշխանությունների գործողությունները խաթարում են պետական ինստիտուտները, և ծայրահեղական տրամադրություններ տարածում են հասարակության վրա:
«Ահաբեկչությունն  էլ ավելի է ուժեղանում, վնաս պատճառելով երկրներին և  ամբողջ տարածաշրջանին: Դրա  վառ օրինակներ են Մերձավոր Արևելքը և  Հյուսիսային Աֆրիկան», - եզրափակել է Վոլոդինը:

Володин обвинил США в использовании террористов
Спикер Госдумы РФ Вячеслав Володин заявил, что США используют террористов для оказания давления на другие страны. Об этом сообщает РИА «Новости».
По его словам, они являются инструментом для вмешательства в дела суверенных государств.
«Слаженной работе мешают геополитические амбиции Соединённых Штатов Америки, которые продолжают использовать террористов и экстремистов как инструмент давления, прямого вмешательства в дела суверенных государств», — сказал Володин.
Он добавил, что действия американских властей подрывают государственные институты, и в обществе распространяются экстремистские настроения.
«Терроризм ещё больше усиливается, нанося ущерб странам и целым регионам. Наглядные тому примеры — Ближний Восток и Северная Африка», — заключил Володин.