Ընտրություններին մասնակցության ամենամեծ ցուցանիշը գրանցվել է Կապանում, ամենափոքր ցուցանիշը` Ախուրյանում
09/12/2018 12:32
Այսօր խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններում ընտրողների մասնակցության ամենացածր ցուցանիշը գրանցվել է Շիրակի մարզի Ախուրյան քաղաքում. Ժամը 11:00-ի դրությամբ մասնակցել է ընտրողների 5.25 տոկոսը կամ 698 քաղաքացի:
Մասնակցության ամենամեծ ցուցանիշը գրանցվել է Սյունիքի մարզի Կապան քաղաքում`12.71 տոկոս կամ 4952 ընտրող:
Բարձր ցուցանիշ է արձանագրվել նաև Արարատի մարզի Արարատ քաղաքում`11.52 տոկոս, Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաքում`10.39 տոկոս և Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի քաղաքում. այստեղ ընտրություններին մասնակցել է ընտրողների 10.23 տոկոսը կամ 1054 մարդ:
Մայրաքաղաք Երևանում քվեարկելու իրավունք ունեցող 849 912 ընտրողից մասնակցել է ընտրություններին 66.794-ը կամ ընտրողների 7.86 տոկոսը:

Самый высокий уровень явки зафиксирован в Капане, самый низкий – в Ахуряне
Самый низкий уровень явки на парламентских выборах сегодня зарегистрирован в городе Ахурян Ширакской области. По состоянию на 11:00 на выборах проголосовали 5.25% избирателей или 698 граждан.
Самый высокий показатель участия зафиксирован в Капане Сюникской области –12.71% или 4952 избирателя.
Высокий уровень явки зарегистрирован также в городе Арарат Араратской области –11.52%, в городе Горис Сюникской области – 10.39% и городе Мартуни Гегаркуникской области – здесь проголосовали 1054 человека или 10.23% избирателей.
В Ереване из обладающих правом голоса 849 912 граждан в выборах приняли участие 66.794 избирателя или 7.86%.