Այս ընտրությունները Նիկոլ Փաշինյանի կապրիզն էին՝ ժողովրդի ապատիայի և հիասթափության ֆոնին. Արմեն Աշոտյան
09/12/2018 21:36
Հիմք ընդունելով ԿԸՀ կողմից ներկայացված նախնական տվյալները մասնակցության մասին՝ ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը  արել է առաջին քաղաքական գնահատականները:
«Հիմք ընդունելով ԿԸՀ կողմից ներկայացված նախնական տվյալները մասնակցության մասին՝ կարող ենք արդեն անել առաջին քաղաքական գնահատականները:
Մեծ շուքով ազդարարված, քաղաքական աննախադեպ հալածանքների արդյունքում տեղի ունեցած, ԱԺ գործունեության հանդեպ ուղղակի ճմնշումների հետևանք հանդիսացող ընտրություններին մասնակցեց ընդամենը ընտրողների 50%-ից պակաս ընտրող՝ 48.63%:
Սա ապացուցում է, որ դեկտեմբերին արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացումը ոչ թե «համաժողովրդական պահանջ» էր, այլ Նիկոլ Փաշինյանի անձնական քաղաքական հաշվարկների և շահերի արդյունք:
Արտահերթ ընտրությունները չդարձան «թավշյա» ռեժիմի համապետական բենեֆիսի հիմք՝ անկախ իրենց հավաքած տոկոսներից:
Չօգնեց Նիկոլ Փաշինյանի համահայաստանյան արշավանքը, անզոր էր ՖԲ-ի Live-ը, ապարդյուն՝ գործադրված հսկայական վարչական ռեսուրսը:
Այս ընտրությունները Նիկոլ Փաշինյանի կապրիզն էին՝ ժողովրդի ապատիայի և հիասթափության ֆոնի վրա», - Facebook-յան իր էջում գրել է Արմեն Աշոտյանը։

Эти выборы были капризом Никола Пашиняна на фоне апатии и разочарования народа – Армен Ашотян
Заместитель председателя Республиканской партии Армен Ашотян дал первые политические оценки на основании представленных Центральной избирательной комиссией предварительных данных о явке на внеочередных парламентских выборах.
«Принимая за основание представленные Центральной избирательной комиссией предварительные данные, можем уже дать первые политические оценки.
В анонсированных с большим размахом и состоявшихся в результате беспрецедентных политических преследований выборах, которые стали следствием прямого давления на Национальное Собрание, участвовали меньше 50% избирателей – 48.63%.
Это доказывает, что проведение внеочередных парламентских выборов в декабре – не  «всенародное требование», а результат личных политических расчетов и интересов Никола Пашиняна.
Внеочередные выборы не стали основой для общереспубликанского бенефиса «бархатного» режима, независимо от набранных ими голосов.
Не помогла всеармянская кампания Никола Пашиняна, бессильным оказался Live в Facebook , использованный огромный административный ресурс.
Эти выборы были капризом Никола Пашиняна на фоне апатии и разочарования народа», - написал на своей странице в Facebook Армен Ашотян.