Մարտի 1-ի գործով ինձ վրա արյան մեղադրանք չի եղել. Նիկոլ Փաշինյան
Նույնիսկ նախորդ իշխանության ժամանակ կայացրած դատավճռով ինձ վրա Մարտի 1-ի գործով արյան մեղադրանք չի եղել, այսօր քվեարկությունից հետո լրագրողերի հետ ճեպազրույցում ասաց «Իմ քայլը» դաշինքի առաջին համար, ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով դիտարկմանը, որ Ռոբերտ Քոչարյանն իրեն է մեղադրում «որպես Մարտի 1-ի գլխավոր կազմակերպիչ»։
«Նույնիսկ նախորդ իշխանության ժամանակ կայացրած դատավճռով ինձ վրա արյան մեղադրանք չի եղել և դուք, ինչպես գիտեք, ՄԻԵԴ-ը սկսել է Մարտի 1-ի գործով որոշումների հրապարակումը և, կարծում եմ, այդ որոշումներն արդեն իրենց մասին խոսում են և ցույց են տալիս, որ 2008թ.-ի Մարտի 1-ի իրադարձությունների՝ նախորդ իշխանությունների վարկածը, սկզբից մինչև վերջ շինծու է», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը՝ շարունակելով.
«Ես համոզված եմ, որ իրական պատկերն, ըստ էության, բացահայտված է։ Մանրամասներն ու պատասխանատուները կբացահայտվեն։ Հայաստանի Հանրապետության 10 քաղաքացիներ սպանվել են, ապացույցները կեղծվել են, բանակը ներգրավվել է ապօրինի կերպով ներքաղաքական պրոցեսների մեջ», - ամփոփեց Նիկոլ Փաշինյանը։

Even during the ruling of the previous authorities I have never been convicted of blood during March 1, 2008 unrest, My Step bloc leader Nikol Pashinyan said, referring to the statement of Robert Kocahryan who names Pashinyan as the “chief organizer of March 1”.
“With the verdict made during the ruling of former authorities, I am not accused of blood shedding. As you know the European Court of Human Rights has already started publishing decisions over March 1 case and I think they already show that the hypothesis of the former authorities over the cases were false,” Pashinyan said.
“I am convinced that the real picture has been revealed. The details and masterminds will be revealed too. Ten citizens were murdered, evidence was falsified, the army was illegally involved in the domestic political processes,” Pashinyan said.