Նոր Ազգային ժողովն ու կառավարությունն աշխատելու են պատասխանատվության մեծ տիրույթում. ՀՀ նախագահ
Դեկտեմբերի 9-ին մեր երկրում տեղի ունեցած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները կայացած իրողություն են, որի  արդյունքում ձևավորվելու են իշխանության օրենսդիր և գործադիր ճյուղերը, ԱԺ ընտրությունների առթիվ տարածած ուղերձում նշել է ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը։
«Շնորհավորում եմ «Իմ քայլը» դաշինքին, «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցություններին, որոնք, հաղթահարելով օրենքով նախատեսված շեմը, կազմավորելու են Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովը: Միաժամանակ, ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել ընտրություններին մասնակցած բոլոր կուսակցություններին ու դաշինքներին, ինչպես նաև Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին, ովքեր իրենց վերաբերմունքն արտահայտեցին երկրի ապագայի նկատմամբ:
Այս ընտրությունները, որպես համապետական քաղաքական գործընթաց, առաջինն են մեր երկրում տեղի ունեցած գարնանային մեծ փոփոխություններից հետո: Նորընտիր Ազգային ժողովն ու կառավարությունն աշխատելու են պատասխանատվության մեծ տիրույթում: Մաղթում եմ նրանց հաստատակամություն և եռանդ՝ իրենց ծրագրերն իրականացնելու ճանապարհին:
Հայրենիքը հզորանում, իսկ նրա պատմությունը ստեղծվում է բոլորիս ամենօրյա քրտնաջան աշխատանքով: Բոլորի՛ս պարտքն է ողջ ուժերը ներդնել ի շահ երկրի ու ժողովրդի, հանուն ուժեղ Հայաստանի և Արցախի հանրապետությունների, համայն հայության և Հայաստանի բոլոր քաղաքացիների: Աստված պահապան մեր երկրին ու ժողովրդին»,- ասված է ՀՀ նախագահի ուղերձում։

New NA and government to work in high responsibility domain: Armenia’s President
The December 9 parliamentary elections in Armenia are already a reality the outcome of which is formation of legislative and executive branches of the power, Armenia’s President Armen Sarkissian stated in a released statement.
“I congratulate My Step bloc, Prosperous Armenia and Bright Armenia parties who by passing the threshold set by the law will form the National Assembly of the Republic of Armenia,” he said, at the same time expressing gratitude to all the other participating forces and citizens who expressed their will over the future of the country.
“This voting is the first serious national political process that took place in the country after big changes that happened in spring. The newly elected National Assembly and the government will work in the high responsibility domain. I wish them persistence and enthusiasm on the way to implementation of their programs,” he said in the statement, adding that the homeland is becoming power with the hard work of each of its citizens.
“The duty of each of us is to contribute our efforts for the sake of our country and people, for the sake of strong Armenia and Artsakh republics, for the sake of all Armenians. God bless our country and people,” the statement concluded.