Վարչապետի պաշտոնակատարի տիկին Աննա Հակոբյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Շվեյցարիա
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile» հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը դեկտեմբերի 12-ից 17-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Շվեյցարիայի Համադաշնություն, այս մասին տեղեկացնում են նրա գրասենյակից։
Այցի ընթացքում նախատեսվում է Աննա Հակոբյանի հանդիպումը հայ-շվեյցարական խորհրդարանական բարեկամության խմբի անդամների, ինչպես նաև մի շարք  բարերարների հետ:
Աննա Հակոբյանը կայցելի նաև «Ֆրանկ Մյուլլեր» գործարան, Հայոց ցեղասպանության հիշատակին  նվիրված «Հիշողության լապտերներ» հուշահամալիր, Ժնևի հայկական կենտրոնում կհանդիպի հայ համայնքի ներկայացուցիչներին:
Այցի ընթացքում տիկին Հակոբյանը կմասնակցի Ժնևի Թոփալյան վարժարանի սաների ավարտական երեկոյին, ինչպես նաև ներկա կգտնվի Սպիտակի երկրաշարժի 30-րդ տարելիցին նվիրված համերգին:

Супруга и.о. премьер-министра Армении отбудет с рабочим визитом в Швейцарию
Супруга и.о. премьер-министра Армении, председатель попечительского совета фондов «Мой шаг» и «City of smile» Анна Акопян с 12 по 17 декабря отбудет с рабочим визитом в Швейцарскую Конфедерацию.
В рамках визита предусматривается встреча с членами парламентской группы армяно-швейцарской дружбы, а также с рядом меценатов.
Анна Акопян посетит также завод «Франк Мюллер», памятник «Лампы памяти» в женевском парке Ариана в память о жертвах Геноцида армян, встретиться с представителями армянской общины в армянском центре Женевы.
В ходе визита Анна Акопян примет участие в выпускном вечере учащихся колледжа Топалян в Женеве, а также посетит концерт, посвященный 30-летию Спитакского землетрясения.