Բոլիվիայում Մորալեսի վերընտրվելու դեմ բողոքողներն այրել են դատարանի շենքը
Բոլիվիայի Սանտա Կրուս քաղաքում հարյուրավոր ուսանողներ  բողոքի ակցիա են անցկացրել երկրի գործող նախագահ Էվո Մորալեսին չորրորդ ժամկետով պետության ղեկավարի պաշտոնում առաջադրելու դեմ և հրկիզել դատարանի շենքը, հայտնել է Deber պարբերականը:
Հաղորդվում է, որ  երկու ժամից հրդեհը մեկուսացվել է: Բողոքի մասնակիցների վկայությամբ՝ հրդեհն իրականացրել է 10 մարդ:
Բոլիվիայի Գերագույն դատարանը դեկտեմբերի 4-ին գործող նախագահ Էվո Մորալեսին և  փոխնախագահ Ալվարո Գարսիային թույլատրել է իրենց թեկնածություններն անընդմեջ չորրորդ ժամկետի համար քվեարկության դնել սկզբնական ընտրություններում, որոնք նշանակված են 2019 թվականի հունվարին: Երկրում ընդհանուր ընտրությունները կկայանան հոկտեմբերին: Ընդդիմությունը մարդկանց կոչ է արել բողոքի ակցիաներ սկսել:

В Боливии протестующие против переизбрания Моралеса подожгли здание суда
Сотни студентов в городе Санта-Крус в Боливии устроили протест против выдвижения действующего президента страны Эво Моралеса на четвертый срок и подожгли здание суда, сообщает издание Deber.
По данным издания, спустя два часа пожар был локализован. По словам участников протеста, пожар устроили десять человек.
На прошлой неделе 5 декабря Верховный суд Боливии разрешил действующему президенту Эво Моралесу и вице-президенту Альваро Гарсии в четвертый раз баллотироваться на первичных выборах, назначенных на январь 2019 года.