Այն պաշտոնյաները, որ պարզվի հանձնարարականները չեն կատարել, էսօրվանից թող վեշերը հավաքեն, գնան իրանց գործին. Նիկոլ Փաշինյան
13/12/2018 12:28
«Վայ էն պաշտոնյաներին, որ իմ հանձնարարականները չեն կատարել», - կառավարության այսօրվա նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մենք էսքան խոսում ենք, որ էս երկիրը կառավարվում է ԾԻԳ-իզմի, ՊՈԱԿ-իզմի ու հիմնադրամիզմի տրամաբանությամբ ու ամեն անգամ, երբ բանը գալիս է հարցեր լուծելուն, պարզվում է, որ պետք է նորից քննարկենք։ Ոչ մի բան պետք է չքննարկենք», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա ընդգծեց՝ ամենամեծ կոռուպցիաները շարունակելու են հերթով բացահայտվել։
«Հերիք է, ամեն անգամ, երբ ասում են նախարարությունում աշխատողները կարողություն չունեն, նախարարությունները ուրեմն լուծարենք, ինչի՞ համար ենք պահում էս ամբողջ պետական կառավարման համակարգը ու բաժանել ենք պետական պաշտոնյաների սորտերի՝ առաջին սորտի, երկրորդ սորտի, երրորդ սորտի», - ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանը շեշտեց՝ «այն պաշտոնյաները, որ պարզվի հանձնարարականները չեն կատարել, էսօրվանից թող վեշերը հավաքեն, գնան իրանց գործին»։
«Շատ հստակ եմ ասում», - ընդգծեց Նիկոլ Փաշինյանը։

Чиновники, которые не выполнили мои поручения, пусть с сегодняшнего дня собирают вещи и уходят восвояси – Никол Пашинян
13/12/2018 13:01
«Горе и беда тем чиновникам, которые не выполнили мои поручения», - заявил сегодня на заседании правительства и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян.
«Мы столько говорим о том, что эта страна управляется по логике ОРП, ГНКО и фондов, но каждый раз, когда дело доходит до решения вопроса, выясняется, что должны снова обсуждать. Ничего не должны обсуждать», - сказал Никол Пашинян.
Он подчеркнул, что коррупционные проявления будут по очереди разоблачаться.
«Хватит говорить каждый раз, что работники министерств не имеют возможностей, значит расформируйте министерства, зачем мы держим всю эту государственную систему? Разделили чиновников на сорта – первого сорта, второго сорта, третьего сорта», - сказал он.
Никол Пашинян отметил, что «те чиновники, которые если выясниться, что не выполнили поручения, пусть с сегодняшнего дня собирают вещи и уходят восвояси».
«Говорю об этом очень четко», - сказал Никол Пашинян.