Լոնդոնում կողոպտել են Պոլ Մակկարտնիի տունը
Բրիտանական ոստիկանությունը հետաքննում է The Beatles խմբի նախկին մասնակից Պոլ Մակկարտնիի՝ 10 միլիոն ֆունտ (12,6 մլն դոլար) արժողությամբ լոնդոնյան տան կողոպուտը: Այդ հանցագործությունը, ինչպես ուրբաթ հայտնել է The Daily Mail թերթը, կատարվել է Freshen Up համաշխարհային համերգային շրջագայության բրիտանական փուլի շրջանակում Լիվերպուլում նրա համերգից մի քանի օր առաջ:
Համերգային շրջագայությունը մեկնարկել է սեպտեմբերի 17-ին Կանադայում Մակկարտնիի չորս ելույթներով: Սքոթլենդ-Յարդում հաստատել են, որ կողոպուտի և կոտրանքի հետքերի վերաբերյալ կանչն ստանալուց հետո ոստիկանության սպաները մի քանի ավտոմեքենայով ժամանել են մայրաքաղաքի Սենտ-Ջոնս-Վուդ շրջան: Գողացվածի մասին չի հաղորդվում:
Մակկարտնիի պաշտոնական ներկայացուցիչը հրաժարվել է հայտնել, թե նա և իր տիկինը՝ Նենսի Շևելը, արդյոք տանն են եղել կողոպտման պահին:
Լոնդոնի ոստիկանության տեղեկատվության համաձայն՝ տեղի ունեցածի կապակցությամբ ձերբակալություններ դեռ չեն կատարվել:

DM: В Лондоне ограбили дом Пола Маккартни
Британская полиция расследует ограбление лондонского дома стоимостью £10 млн ($12,6 млн) бывшего участника группы The Beatles Пола Маккартни. Это преступление, как информирует в пятницу газета The Daily Mail, совершено за несколько дней до его концерта в Ливерпуле в рамках британского этапа мирового турне Freshen Up.
Турне стартовало 17 сентября четырьмя выступлениями Маккартни в Канаде. Скотленд-Ярд подтвердил, что офицеры полиции прибыли в минувшую пятницу в столичный район Сент-Джонс-Вуд "на нескольких автомашинах после вызова об ограблении и обнаружили следы взлома". О похищенном не сообщается.
Официальный представитель Маккартни отказался сообщить, находился ли он или его супруга Нэнси Шевелл в доме в момент ограбления, совершенного в 18:20 местного времени (21:20 мск).