Վախճանվել է դերասանուհի Սոնդրա Լոքը
Կյանքի 75-րդ տարում վախճանվել է դերասանուհի Սոնդրա Լոքը, գրում է The New York Times թերթը: Ըստ աղբյուրի՝ դերասանուհին մահացել է Լոս Անջելեսի իր տանը::
Սոնդրա Լոքը ծնվել է 1944 թվականի մայիսի 28-ին Շելբիվիլում (Թենեսիի նահանգ): Դպրոցն ավարտելուց հետո նա ընդունվել է համալսարան, բայց շուտով թողել է ուսումը հանուն դերասանուհու կարիերայի: «Սիրտը միայնակ սիրահար» (The Heart Is a Lonely Hunter, 1968) ֆիլմում խաղացած դերի համար Լոքն անվանակարգվել է «Օսկար» մրցանակի: 1976 թվականին նա ամերիկացի դերասան Քլինթ Իսթվուդի հետ նկարահանվել է «Ջոսի Ուեյլսն՝ օրենքից դուրս մարդ» (The Outlaw Josey Wales) կինոժապավենում:
Նկարահանումներից հետո դերասանների միջև հարաբերություններ են սկսվել, որոնք շարունակվել են 14 տարի: Ընդամենն իր կյանքի ընթացքում Լոքը նկարահանվել է 20 կինոժապավեններում, դրանցից վեցն՝ Իսթվուդի մասնակցությամբ:

NYT: умерла актриса Сондра Локк
Актриса Сондра Локк умерла на 75-м году жизни. Об этом в пятницу сообщила газета The New York Times.
По ее данным, актриса умерла в своем доме в Лос-Анджелесе.
Сондра Локк родилась 28 мая 1944 года в Шелбивилле (штат Теннесси). После окончания школы она поступила в университет, но вскоре бросила учебу ради карьеры актрисы.
За роль в фильме "Сердце - одинокий охотник" (The Heart Is a Lonely Hunter, 1968) Локк была номинирована на премию "Оскар". В 1976 году она снялась с американским актером Клинтом Иствудом в киноленте "Джоси Уэйлс - человек вне закона" (The Outlaw Josey Wales). После съемок у актеров завязались отношения, продолжавшиеся 14 лет.