Իսրայելցի զինվորականները ՀԱՄԱՍ-ի 37 ակտիվիստի են ձերբակալել Ռամալլահում
Իսրայելցի զինվորականները լ 40 պաղեստինցու են ձերբակալել Հորդանան գետի Արևմտյան ափի Ռամալլահ քաղաքում կատարված հատուկ գործողությունների ընթացքում, որոնք կասկածվում են ահաբեկչական գործունեությանը մեղսակցության համար, նրանցից 37-ը ՀԱՄԱՍ արմատական շարժման ակտիվիստներ են, հայտնել է Իսրայելի պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը:
«Գիշերվա ընթացքում զինվորները գործել են Ռամալլահում՝ Ասաֆ խաչմերուկում (Ռամալլահի մերձակայքում) երեկվա գրոհից հետո, որտեղ սպանվել էին երկու զինծառայողներ և վիրավորվել ևս մեկ զինվոր ու քաղաքացիական անձ: Գիշերվա ընթացքում զինծառայողներն Իսրայելի ընդհանուր անվտանգության ծառայության և սահմանապահ ոստիկանության աջակցությամբ բերման են ենթարկել ահաբեկչական գործունեությանը մեղսակցության, զանգվածային ահաբեկչությանն ու անկարգություններին մասնակցության համար կասկածվող 40 պաղեստինցիների:
Կասկածյալները, որոնց թվում են ՀԱՄԱՍ-ի 37 ակտիվիստ, հարցաքննությունների համար հանձնվել են անվտանգության ծառայությանը»,- ասված է զինվորականների կողմից տարածված հաղորդագրության մեջ:

Израильские военные сообщили о задержании 37 активистов ХАМАС в Рамалле
Израильские солдаты арестовали в ночь на пятницу в ходе рейдов в городе Рамалла на Западном берегу реки Иордан 40 палестинцев, подозреваемых в причастности к террористической деятельности, среди которых - 37 активистов радикального движения ХАМАС. Об этом сообщила пресс-служба Армии обороны Израиля.
"В течение ночи солдаты действовали в Рамалле после вчерашней атаки на перекрестке Асаф (близ Рамаллы - прим. ТАСС), где были убиты двое военнослужащих и еще один солдат и один гражданский были ранены. За ночь военнослужащие при поддержке Службы общей безопасности Израиля (ШАБАК, контрразведка - прим. ТАСС) и пограничной полиции задержали 40 подозреваемых в причастности к террористической деятельности, участии в массовом терроре и беспорядках, направленных против израильских гражданских лиц и солдат. Подозреваемые, среди которых - 37 активистов ХАМАС, были переданы службе безопасности для допросов", - говорится в распространенном военными коммюнике. "Ночные задержания стали результатом разведывательной деятельности Армии обороны Израиля и ШАБАК", - добавили в пресс-службе.