ՊԲ զինծառայողն աչքի հրազենային վիրավորում է ստացել համածառայակցի կողմից. քրեական գործ է հարուցվել
Երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում պարզելու՝ պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Ռաֆիկ Հակոբի Վահանյանի աջ աչքի շրջանում վնասվածք ստանալու դեպքի բոլոր հանգամանքները, հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Զինծառայողը վնասվածքն ստացել է 2018թ. դեկտեմբերի 16-ին՝ ժամը 15:50-ի սահմաններում, N զորամասի մարտական դիրքում, համածառայակցի կողմից ազդանշանային ատրճանակի ձգանը սեղմելու հետեւանքով։ Նախնական տվյալներով՝ զինծառայողը տեղյակ չի եղել, որ ատրճանակի մեջ կա ազդանշանային հրթիռ, որի հետեւանքով արձակված հրթիռը վնասել է համածառայող ընկերոջ՝ պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Ռաֆիկ Հակոբի Վահանյանի աջ աչքը:
Ռ.Վահանյանը տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ:
Դեպքի առթիվ երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 373-րդ հոդվածի 2-րդ մասով հարուցվել է քրեական գործ, նշանակել է դատաբժշկական փորձաքննություն: Կատարվում է նախաքննություն։

СК Армении: Военнослужащий Армии обороны ранен сослуживцем, возбуждено уголовное дело
Во втором гарнизонном следственном отделе ведется следствие для выяснения всех обстоятельств ранения в область глаза рядового Рафика Акоповича Вааняна, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Военнослужащий был ранен 16 декабря 2016 года, около 15:00, на боевой позиции N-ской  воинской части в результате нажатия курка сигнального пистолета сослуживцем. По предварительным данным, военнослужащий не знал, что в оружие есть сигнальная ракета, в результате чего выпущенная ракета повредила правый глаз сослуживца, военнослужащего срочной службы, рядового Рафика Ванецяна.
Рафик Ванецян перевезен в военный госпиталь.
По факту во втором гарнизонном следственном отделе возбуждено уголовное дело по признакам ч.2 ст.373 Уголовного кодекса Армении, назначена судебно-медицинская экспертиза. Проводится следствие.