«Ժամանակ». «Իմ քայլը» դաշինքի ներսում պայքար է սկսվել խորհրդարանական հանձնաժողովների նախագահների տեղերի համար
18/12/2018 09:44
«Ժամանակ» թերթը գրում է, որ «Իմ քայլը» դաշինքի ներսում հիմա էլ պայքար է սկսվել խորհրդարանական հանձնաժողովների նախագահների տեղերի համար:
Մասնավորապես՝ նախարարական պորտֆելներից զրկվող ՔՊ-ականները չեն ուզում սոսկ պատգամավոր լինել, առնվազն հանձնաժողովի նախագահի կարգավիճակ են ցանկանում: ՔՊ վերնախավի այլ ներկայացուցիչներ էլ համարում են, որ եթե այդ մարդիկ առանձնապես ոչնչով աչքի չեն ընկել նախարարի կարգավիճակում, ապա իրավունք չունեն տապալելու նաև խորհրդարանական աշխատանքը:

«Жаманак»: В блоке «Мой шаг» началась борьба за должности председателей постоянных парламентских комиссий
18/12/2018 11:30
Газета «Жаманак» пишет, что в блоке «Мой шаг» сейчас началась борьба за места председателей постоянных парламентских комиссий.
«В частности, лишившиеся министерских портфелей представители партии «Гражданский договор» не хотят быть просто депутатами, а стремятся, как минимум, занять пост председателя комиссии. Однако представители  высшего эшелона партии «Гражданский договор» считают, что если эти люди ничем особенно не бросались в глаза в статусе министров, то не имеют права провалить также парламентскую работу», - отмечает издание.