Իսրայելցի զինվորականներն Արևմտյան ափին ձերբակալել են հետախուզվող 24 պաղեստինցու
Հորդանան գետի Արևմտյան ափին իսրայելցի զինվորականները ձերբակալել են հետախուզվող 24 պաղեստինցու, որոնք կասկածվում են ահաբեկչական գործունեությանը մասնակցության մեջ, հայտնում է Իսրայելի Պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը:
«Գիշերվա ընթացքում զինծառայողները սահմանապահ ոստիկանության և Իսրայելի ընդհանուր անվտանգության ծառայության (ՇԱԲԱՔ, հակահետախուզություն) աջակցությամբ Արևմտյան ափին ձերբակալել են հետախուզվող 24 պաղեստինցու, որոնց կասկածում են ահաբեկչական գործունեությանը, զանգվածային ահաբեկությանը և անկարգություններին մասնակցության մեջ՝ ուղղված իսրայելցի քաղաքացիական անձանց և զինվորների դեմ», - նշված է զինվորականների տարածած հաղորդագրության մեջ:
Կալանավորվածներին փոխանցել են ՇԱԲԱՔ-ին հարցաքննելու համար, հավելել են մամուլի ծառայությունից:
Ավելի քան 50 իսրայելցի և մի քանի արտասահմանցիներ են սպանվել Արևմտյան ափին և Իսրայելում 2015 թվականի աշնանից պաղեստինցիների հարյուրավոր հարձակումների ընթացքում:

Израильские военные арестовали 24 разыскиваемых палестинцев на Западном берегу
Израильские солдаты арестовали в ночь на вторник на Западном берегу реки Иордан 24 разыскиваемых палестинцев, подозреваемых в причастности к террористической деятельности. Об этом сообщила пресс-служба Армии обороны Израиля.
"В течение ночи военнослужащие при поддержке пограничной полиции и Службы общей безопасности Израиля (ШАБАК, контрразведка - прим. ТАСС) арестовали на Западном берегу 24 разыскиваемых палестинцев, подозреваемых в причастности к террористической деятельности, участии в массовом терроре и беспорядках, направленных против израильских гражданских лиц и солдат", - говорится в распространенном военными коммюнике. Все задержанные переданы для допроса в ШАБАК, добавили в пресс-службе.
Более 50 израильтян и несколько иностранцев были убиты на Западном берегу реки Иордан и в Израиле с осени 2015 года в ходе сотен нападений палестинцев, осуществленных с использованием холодного и огнестрельного оружия, а также автомобилей в качестве таранов.