Ոստիկանական բաժանմունքներ բերման ենթարկված անձի հետ կապված գործողությունները պետք է տեսաձայնագրվեն. Վիգեն Քոչարյան
19/12/2018 12:12
ՀՀ արադարադատության նախարարությունը ՀՀ ոստիկանության հետ համատեղ պատրաստվում է նոր նախագիծ մշակել՝ ուղղված ոստիկանական բաժանմունք բերված անձանց իրավունքների պաշտպանությանը:
«Ոստիկանական բաժանմունքներ բերման ենթարկված անձի հետ կապված գործողությունները պետք է տեսաձայնագրվեն», - լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ արդարադատության փոխնախարար Վիգեն Քոչարյանը:
Նա ընդգծեց, որ արդյունքում կկանոնակարգվեն ոստիկանական գործողություններն ու կգտնվեն լուծումները, որպեսզի ոստիկանական բաժանմունքներ բերված անձանց նկատմամբ ոչ պատշաճ վերաբերունքն իսպառ բացառվի:

Действия сотрудников полиции в отношении подвергнутых приводу лиц должны записываться на камеру – Виген Кочарян
19/12/2018 12:57
Министерство юстиции Армении совместно с полицией собирается разработать новый проект, направленный на защиту прав лиц, подвергнутых приводу в полицейские отделения.
«Действия, связанные с приводом лиц в полицейские отделения, должны сниматься на видеокамеру», - заявил сегодня журналистам заместитель и.о. министра юстиции Виген Кочарян.
Он подчеркнул, что в результате этого действия полиции будут систематизированы и найдены решения, чтобы полностью исключить ненадлежащее отношение к лицам, подвергнутым приводу в отделения полиции.