Գազի գնի առնչությամբ որոշում չկա. Տիգրան Ավինյանը Դմիտրի Կոզակից նամակ չի ստացել
Այս պահին Ռուսաստանից Հայաստան ներկրվող գազի գնի առնչությամբ որոշում չկա և չկա որևէ ամրագրված սակագին, ասել է ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Ավինյանի գրասենյակի ղեկավար Վարագ Սիսեռյանը
«ՀՀ կառավարությունը ՌԴ փոխվարչապետ Դմիտրի Կոզակի կողմից նամակ չի ստացել, նման նամակ գոյություն չունի: ՌԴ փոխվարչապետ Դմիտրի Կոզակը և ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Ավինյանը ունեցել են հեռախոսազրույց, որի ժամանակ քննարկվել են բանակցությունների ընթացքի ձևաչափը և հետագա փուլերը: Հավելեմ նաև, որ այս հարցի վերաբերյալ մեր ռուս գործընկերների հետ ընթանում են բանակցություններ փոխվստահության և փոխըմբռնման միջավայրում, որտեղ վերջնագրեր չեն եղել և չեն կարող լինել», - Facebook-ի իր էջում գրել է Վարագ Սիսեռյանը:
Ավելի վաղ «168 ժամ»-ը գրել էր, որ իր տեղեկություններով՝ ՌԴ փոխվարչապետ Դմիտրի Կոզակը նամակ է հղել ՀՀ կառավարություն, մասնավորապես՝ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանին՝ նշելով, որ ռուսական գազը սահմանին լինելու է 215 դոլար 1000 խմ-ի դիմաց, ներկայից 150 դոլարի փոխարեն, և դա քննարկման ենթակա չէ:

Цена на газ для Армении пока не определена, а Дмитрий Козак не писал письма в правительство республики
20/12/2018 13:32
На данный момент нет решения о цене на импортируемый из России в Армению природный газ, заявил руководитель офиса и.о. вице-премьера Армении Тиграна Авиняна Вараг Сисерян.
«Правительство Армении не получало письма от вице-премьера России Дмитрия Козака, подобного письма не существует. И.о. вице-премьера Армении Тигран Авинян и Д.Козак провели телефонную беседу, обсудили формат процесса переговоров и дальнейшие этапы.
Переговоры с Россией по определению цены на природный газ проводятся в атмосфере взаимного доверия и взаимопонимания, где нет и не может быть ультиматумов», - отметил Вараг Сисерян.
Напомним, что сегодня газета «168 часов» сообщила, что Д.Козак отправил письмо вице-премьеру Армении, где информировал о повышении цены на газ для Армении с 2019 года с $150 за одну тысячу куб м до $215.