Գազի գնի առնչությամբ որոշում չկա. Տիգրան Ավինյանը Դմիտրի Կոզակից նամակ չի ստացել
Այս պահին Ռուսաստանից Հայաստան ներկրվող գազի գնի առնչությամբ որոշում չկա և չկա որևէ ամրագրված սակագին, ասել է ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Ավինյանի գրասենյակի ղեկավար Վարագ Սիսեռյանը
«ՀՀ կառավարությունը ՌԴ փոխվարչապետ Դմիտրի Կոզակի կողմից նամակ չի ստացել, նման նամակ գոյություն չունի: ՌԴ փոխվարչապետ Դմիտրի Կոզակը և ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Ավինյանը ունեցել են հեռախոսազրույց, որի ժամանակ քննարկվել են բանակցությունների ընթացքի ձևաչափը և հետագա փուլերը: Հավելեմ նաև, որ այս հարցի վերաբերյալ մեր ռուս գործընկերների հետ ընթանում են բանակցություններ փոխվստահության և փոխըմբռնման միջավայրում, որտեղ վերջնագրեր չեն եղել և չեն կարող լինել», - Facebook-ի իր էջում գրել է Վարագ Սիսեռյանը:
Ավելի վաղ «168 ժամ»-ը գրել էր, որ իր տեղեկություններով՝ ՌԴ փոխվարչապետ Դմիտրի Կոզակը նամակ է հղել ՀՀ կառավարություն, մասնավորապես՝ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանին՝ նշելով, որ ռուսական գազը սահմանին լինելու է 215 դոլար 1000 խմ-ի դիմաց, ներկայից 150 դոլարի փոխարեն, և դա քննարկման ենթակա չէ:

As of now there is no decision over the price of Russian gas supply to Armenia, head of acting deputy PM Tigran Avinyan’s office Varag Siseryan said.
“The Armenian government has not received letter from Russian deputy PM Dmitry Kozak,” he said, adding that a phone conversation took place between Avinyan and Kozak during which they discussed the format of the talks and further rounds.
“I would also like to say that negotiations with our Russian partners take place in the atmosphere of mutual trust and understanding,” Varag Siseryan said.
Earlier 168 Zham, citing its sources wrote that Dmitry Kozak addressed a letter to the Armenian government noting that on the border the Russian gas will cost $215 for 1,000 cubic meters against current $150.