Աթոռներ, կենցաղային սառնարաններ, կոնյակ, կապուչինո. Սանասարյանի ղեկավարած նորաստեղծ մարմնի բազմազան գնումները
Պետական Վերահսկողական ծառայությունը, որը վարչապետի ենթակայությամբ գործող նորսատեղծ պետական մարմին է, արդեն հասցրել է վերջին երկու ամիսների ընթացքում մեծ խումբ ապրանքների գնումներ կատարել, Aysor.am-ը տեղեկանում է պաշտոնական հրապարակային փաստաթղթերից։
Ըստ այդմ, մասնավորապես, 2 մլն 331.300 դրամով պատվիրվել է 19 հատ բազմաֆունկցիոնալ տպիչ սարք, «Վեգա» ընկերությունից գնել են կենցաղային սառնարաններ՝ ընդհանուր 436 հազար դրամ արժողությամբ, գնել են գրասեղաններ, բազմոց, չհրկիզվող պահարան՝ 420 000 դրամով, 4 հատ աթոռ՝ ընդհանուր 248 000 դրամ արժեքով, տնտեսական ապրանքներ՝ ընդհանուր 498 930 դրամ արժեքով։ Այս պետական մարմնին վառելիքով ապահովելու համար ծախսվել է 3 մլն 765.000 դրամ գումար, իսկ վառելիքի մատակարարը եղել է «CPS օյլ քորփորեյշըն» ընկերությունը։
Ներկայացուցչական ծախսեր անվան տակ Պետական վերահսկողական ծառայությունը, ըստ պաշտոնական փաստաթղթերի, 19 200 դրամով գնել է «Վան արդի» անապակ 6 հատ գինի, 34 400 դրամով 7 տարեկան 0.5 լիտրանոց 4 հատ կոնյակ՝ «Ընտրանի», 37 200 դրամով 12 հատ քաղցրավենիք՝ «Ֆերերո Ռոշեր», 28 260 դրամով «Անի» կոնյակ՝ դարձյալ 4 հատ։ Գնել են նաև կապուչինո, թեյեր, հանքային ջուր և այլն։ Ընդհանուր առմամբ ներկայացուցչական ծախսերի համար պետբյուջեից հատկացվել է 213 150 դրամ։
ՊՎԾ-ն, հիշեցնենք, ղեկավարում է «Ժառանգություն» կուսակցության նախկին անդամ, այժմ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ Դավիթ Սանասարյանը։ Վերջինը «Իմ քայլը» դաշինքի ցուցակով ընտրվել է ԱԺ պատգամավոր։

Стулья, бытовые холодильники, коньяк, капучино – закупки возглавляемого Давидом Санасаряном ведомства
Государственная служба контроля, которая является подведомственной премьер-министру молодой структурой, за последние два месяца уже успела провести закупку большой партии товаров, стало известно Aysor.am из официально опубликованных документов.
В частности, заказаны 19 многофункциональных устройства печати на 2 млн. 331.300 драмов, у компании «Вега» приобретены бытовые холодильники на общую стоимость 436 тысяч драмов, письменные столы, диван, несгораемый шкаф – на 420 000 драмов, 4 стула – на общую стоимость 248 000 драмов, хозяйственные товары – на общую сумму 498 930 драмов. Для обеспечения этой государственного ведомства топливом потрачено 3 млн. 765.000 драмов, поставщиком является компания «CPS OIL CORPORATION».
Согласно официальным документам, по статье затрат «представительские расходы» Государственная контрольная служба приобрела на 19 200 драмов 5 бутылок вина Van Ardi, на 34 400 драмов – 4 бутылки коньяка «Отборный» 0,5 литра 7 летней выдержки, на 37 200 драмов – 12 упаковок конфет Ferrero Rocher, на 28 260 драмов – 4 бутылки коньяка «Ани», а также кофе капучино, разные сорта чая, минеральную воду и т.д. В целом, на представительские расходы из госбюджета выделено 213 150 драмов.
Напомним, начальником Государственной контрольной службы является бывший член партии «Наследие», ныне член партии «Гражданский договор Давид Санасарян. Д.Санасарян избран депутатом парламента Армении по списку блока «Мой шаг».