Թբիլիսիում գազի սակագինը նվազեցրել են
Վրաստանի էներգետիկայի և ջրի մատակարարման կարգավորման հանձնաժողովը  Թբիլիսիի «ԿազՏրանսԳազ» գազաբաշխիչ ընկերության բաժանորդների համար գազի սակագինը նվազեցրել է, հայտնում է Imedi  հեռուստաալիքը:
Վերանայումը տեղի է ունեցել  այն բանից հետո, երբ «ԿազՏրանսԳազ» ընկերությունը դիմել է հանձնաժողովին՝ սակագները բարձրացնելու թույլտվության համար:
Բնական գազի մեկ խորանարդ մետրի գինը 2019 թվականի հունվարի մեկից կնվազի 0,014 տետրիով: Ներկայումս Թբիլիսիում  բնական գազի մեկ խորանարդ մետրի գինը 46,153 տետրի է:
Որոշումը պայմանավորված է նրանով, որ գազի փոխադրման ծախսերը նվազել են, բացատրել են էներգետիկայի և ջրի մատակարարման կարգավորման հանձնաժողովից:

В Тбилиси понизили тариф на газ
Национальная комиссия по коммуникациям Грузии понизила тариф на газ для абонентов тбилисской газораспределительной компании "КазТрансГаз — Тбилиси", сообщает телеканал Imedi.
Пересмотр тарифа произошел после того, как компания "КазТрансГаз — Тбилиси" обратилась в Комиссию за разрешением повысить тарифы.
Тариф с 1 января 2019 года сократится на 0,014 тетри. Сегодня один кубометр природного газа обходится в 46,153 тетри.
Данное решение было связано с тем, что сократилась стоимость танспортировки газа, пояснили в Национальной комиссии по коммуникациям.