Էլէներգիայի սակագների վերանայման հետևանքով առաջացել է դրական արդյունք. միայն սոցիալապես անապահով ընտանիքների համար սակագինը նվազել է 10 դրամով. Արտակ Մանուկյան
08/01/2019 10:01
Փաստացիորեն 2019թ փետրվարի 1-ից սոցիալապես անապահով ընտանիքները ցերեկային 40 դրամ/կվտժ-ի փոխարեն կվճարեն 30 դրամ/կվտժ, իսկ գիշերային 30 դրամ/կվտժ-ի փոխարեն 20 դրամ կվտ/ժ, Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի խորհրդական, տնտեսագետ Արտակ Մանուկյանը։
«Էլեկտրաէներգիայի սակագների վերանայման հետևանքով առաջացել է դրական արդյունք, որի համատեքստում 2019թ փետրվարի 1-ից կամ պետք է էլեկտրաէներգիայի սակագինը նվազեր
ա) բոլոր սպառողների համար (0.37 դրամով) կամ
բ) միայն սոցիալապես անապահով ընտանիքների համար (10 դրամով)։
Ընտրվել է երկրորդ տարբերակը, որը, իմ կարծիքով, կրկին հատվածական, այլ ոչ թե ռազմավարական մոտեցում է․․․
Հ․Գ․ Ամեն դեպքում փաստացիորեն 2019թ փետրվարի 1-ից սոցիալապես անապահով ընտանիքները ցերեկային 40 դրամ/կվտժ-ի փոխարեն կվճարեն 30 դրամ/կվտժ, իսկ գիշերային 30 դրամ/կվտժ-ի փոխարեն 20 դրամ կվտ/ժ»,-նշել է նա։

В результате пересмотра тарифов на электроэнергию возник положительный результат, для социально необеспеченных семей тариф снизился на 10 драмов – Артак Манукян
08/01/2019 11:15
С 1 февраля 2019 года социально необеспеченные семьи вместо дневного тарифа 40 драм/кВтч будут платить 30 драм/кВтч, а ночного тарифа 30драм/кВтч – 20 драм/кВтч, написал на своей странице в Facebook советник и.о. премьер-министра Армении Никола Пашиняна, экономист Ариак Манукян.
«В результате пересмотра тарифов на электроэнергию возник положительный результат, в контексте которого с 1-го февраля 2019 года тариф на электроэнергию должен был или снизиться
а) для всех потребителей (0.37 драмов) или
б) только для социально необеспеченных семей (10 драмов).
Выбран второй вариант, что, на мой взгляд, является опять фрагментарным, а не стратегическим подходом…
P.S. Во всех случаях фактически с 1-го февраля 2019 года социально необеспеченные семьи вместо дневного тарифа 40 драм/кВтч будут платить  30 драм/кВтч, а вместо ночного тарифа 30 драм/кВтч – 20 драм/кВтч», - отметил он.