Մահացել է դերասան Ռոբերտ Ռութը
Ամերիկյան Կալիֆոռնիա նահանգի  Թորրանս քաղաքում  կյանքի 83-րդ տարում վախճանվել է ամերիկացի դերասան Ռոբերտ Ռութը, որը հայտնի է «Կատաղած շներ» և  «Քրեական ընթերցվածք» ֆիլմերից,  հայտնել է The Hollywood Reporter պարբերականը՝ հղում անելով դերասանի որդուն:
Ռոբերտը վախճանվել է դեկտեմբերի 29-ին թոքաբորբից հետո առաջացած բարդացումներից, սակայն դրա մասին հայտնի է դարձել միայն այժմ: Դերասանն ուներ երեք երեխա և երկու թոռ:
Ռոբերտ Ռութը ծնվել է 1936 թվականին: Կինոյում իր կարիերայի ընթացքում դերասանը գնահատանքի է արժանացել «Առաքելությունն անիրագործելի է» (Mission: Impossible, 1966-1973) և «Կախարդը» (The Magician, 1973-1974) սերիալներում, նաև  «Կատարած շներ» (1991), «Քրեական ընթերցվածք» (1994) և «Բռնիր ինձ, եթե կարող ես» (Catch Me if You Can, 2002) ֆիլմերում կատարած աշխատանքների համար:

Умер актер Роберт Рут
Американский актер Роберт Рут, знакомый по фильмам "Бешеные псы" и "Криминальное чтиво", умер на 83-м году жизни в городе Торранс (штат Калифорния). Об этом в ночь на вторник сообщает журнал The Hollywood Reporter со ссылкой на сына актера Монти.
Роберт Рут умер еще 29 декабря от осложнений после перенесенной пневмонии, однако известно об этом стало только сейчас. У актера остались трое детей и двое внуков.
Роберт Рут родился в 1936 году, свое детство он провел на юге Чикаго. Во времена Корейской войны (1950-1953) Рут служил специалистом-подрывником. За свою карьеру в кино актер отметился работами в сериалах "Миссия невыполнима" (Mission: Impossible, 1966-1973) и "Чародей" (The Magician, 1973-1974), а также в фильмах "Бешеные псы" (1991), "Криминальное чтиво" (1994) и "Поймай меня, если сможешь" (Catch Me if You Can, 2002).