ԱԱԾ-ն պետք է շարունակի մնալ վարչապետի ենթակայության ներքո. Արարատ Միրզոյան (Տեսանյութ)
«Իմ քայլը» խմբակցությունը չի կարող ըննդիմություն լինել կառավարությանը, այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց նորընտիր պատգամավոր Արարատ Միրզոյանը։
«Սա նոնսենս է, քաղաքագիտական, իրավաբանական նոնսենս է», - ասաց նա։
Արարատ Միրզոյանն ասաց, թե կառավարության կառուցվածքի մասին օրենքը դեռ քննարկման փուլում է։
Դիտարկմանը, թե նախկին իշխանության օրոք, երբ առաջարկվում էր, որ ԱԱԾ-ն ու ոստիկանությունը ենթարկվեն վարչապետին, ինքը  դեմ էր, հիմա կառաջարկի՞ փոփոխություն անել, Ա. Միրզոյանը պատասխանեց. «Այդ նախագիծը դեռ քննարկվում է»։
Հարցին՝ կառաջարկի՞, գոնե, այդ կառույցները ենթարկվեն կառավարությանը, ոչ թե անձամբ վարչապետին, Արարատ Միրզոյանն ասաց, որ նաև այդ հարցն է քննարկվում։
«Իմ անձնական դիրքորոշումն արդեն դրսևորվել է իմ ներկայացրած առաջարկներով, անկեղծ ասած, ես կարծում եմ, որ ԱԱԾ-ն, այնուամենայնիվ, պիտի շարունակի մնալ վարչապետի ենթակայության ներքո, իսկ ոստիկանության մասը դեռ կարելի է քննարկել», - ասաց նորընտիր պատգամավորը։
Ինչ վերաբերում է ԱԺ փոխնախագահներին, նա ասաց, որ, բնականաբար, քվեարկելու են իրենց թեկնածուների օգտին։
«Եթե նկատի ունեք ընդդիմադիր թեկնածուին՝ մենք իրավունք չունենք խախտել ժողովրդի քվեարկությամբ որոշված համամասնությունը  ու խառնվել ընդնդիմության գործերի մեջ ու մեր քվեարկությամբ որոշել որևէ սիրելի ընդդիմություն», - ասաց նա։
Արարատ Միրզոյանն ընդգծեց՝ կքվեարկեն նրան, ով ամենախոշոր ֆրակցիայի ներկայացուցիչն է։
Արարատ Միրզոյանը հավելեց, որ ունեն ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի մի քանի թեկնածու, բայց այս պահին անուններ չի հնչեցնի։

СНБ должно оставаться в подчинении премьер-министра – Арарат Мирзоян
Фракция «Мой шаг» не может быть оппозицией правительству, заявил сегодня журналистам новоизбранный депутат парламента Армении Арарат Мирзоян.
«Это нонсенс, политологический, юридический нонсенс», - сказал Мирзоян.
Арарат Мирзоян отметил, что закон о структуре правительства находится пока в стадии обсуждения.
На замечание, что во время прежней власти, он был против предложения, чтобы Служба национальной безопасности и полиция находились в подчинении премьер-министра, собирается ли он в этой связи предложить изменения, Арарат Мирзоян ответил: «Этот проект пока обсуждается».
На вопрос, будет ли он предлагать, чтобы эти структуры подчинялись хотя бы правительству, Арарат Мирзоян заявил, что этот вопрос также обсуждается.
«Моя личная позиция уже отразилась в моих предложениях, я считаю, что СНБ, тем не менее, должно оставаться в подчинении премьер-министра, а вопрос подчинения полиции можно обсуждать», - сказал новоизбранный депутат.
Что касается вице-спикеров парламента, то Мирзоян заявил, что естественно проголосует за кандидатов от своей партии.
«Если имеете в виду оппозиционных кандидатов, то мы не имеем права нарушать соотношение, которое решено голосованием народа, и вмешиваться в дела оппозиции, своим голосованием формировать какую-то любимую оппозицию», - сказал он.
Он отметил, что проголосуют за того кандидата, который является представителем самой крупной фракции.
Арарат Мирзоян также добавил, что есть несколько кандидатов на должность руководителя Аппарата парламента, но называть имена пока не будет.