ԻՊ զինյալները գրավել են Նիգերիայի հյուսիս-արևելքում գտնվող Ռանն քաղաքը
«Իսլամական պետություն» (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված) ահաբեկչական  խմբավորման զինյալները գրավել են Նիգերիայի հյուսիս-արևելքում գտնվող Ռանն քաղաքը, հայտնում է Reuters-ը:
Անվտանգության ոլորտում գործակալության աղբյուրների համաձայն, ԻՊ-ի հարձակման ժամանակ կառավարական ուժերը տեղացի բնակիչների հետ միասին փախել են քաղաքից:
«Ահաբեկիչները ներխուժել են Ռանն, նրանք խլել են իշխանությունը, մեր մարդիկ նահանջում են», — ասել է Reuters-ի զրուցակիցը:
Ինչպես նշվում է՝  ԻՊ զինյալները անցյալ ամիս արդեն հարձակումների շարք էին իրականացրել, ինչի արդյունքում Բագա քաղաքը գրավվել էր: Սակայն Նիգերիայի իշխանություններին հաջողվել էր  կոնտրհարձակման օգնությամբ ազատագրել այն:

ИГ захватило город в Нигерии
Боевики «Исламского государства» (организация запрещена в России) захватили город Ранн на северо-востоке Нигерии. Об этом сообщает Reuters.
По данным источников агентства в сфере безопасности, правительственные силы во время атаки ИГ сбежали из города вместе с местными жителями.
«Террористы вторглись в Ранн, они захватили власть, наши люди отступают», — сказал собеседник Reuters.
Как отмечается, боевики ИГ уже предпринимали серию атак в прошлом месяце, в результате которых был захвачен город Бага. Однако нигерийским властям удалось освободить его при помощи контрнаступления.