Բոլոր ընտանիքներում էլ վեճեր լինում են. Գագիկ Ծառուկյանը՝ ԼՀԿ-ի հետ ունեցած միջադեպի մասին
Բանավեճեր են, լարվածություն չկա, բոլոր ընտանիքներում էլ վեճեր լինում են, խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով օրերս ԲՀԿ-ԼՀԿ միջև ծագած բանավեճին:
Դիտարկմանը, թե ինքն անձամբ ինչ է կարծում դեսպանների մասին և արդյոք պատրաստավում է Մանուկյանի մասին հայտարարությամբ հանդես գալ, Ծառուկյանն ասաց.
«Դա քաղաքական հարց չէ, որ կուսակցությունը որակում տա», - ասաց նա՝ ընդգծելով, որ ԲՀԿ քարտուղար Արման Աբովյանի արտահայտած կարծիքը եղել է նրա սեփական կարծիքը, որի հիմքում Անդրանիկ Մանուկյանի հետ 3 տարվա աշխատանքային փորձն է:
Հիշեցնենք՝ ԱԺ-ում ԼՀԿ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը քննադատություն էր հնչեցրել ՀՀ դեսպանների և դիվանագիտության հասցեին, ինչից հետո նրան հակադարձելու ելույթ էր ունեցել Արման Աբովյանը, ապա լեզվակռիվ էր ծագել ԼՀԿ խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի և ԲՀԿ պատգամավոր Հրանտ Մադաթյանի միջև։
Բաբաջանյանը քննադատել էր դեսպանների նշանակման պրակտիկան, մասնավորապես, օրինակ բերելով Ուկրաինայում ՀՀ նախկին դեսպան Անդրանիկ Մանուկյանին, ում որդին ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր է:

There is no tension between the Prosperous Armenia and Bright Armenia parties, just debates take place, head of PAP’s faction Gagik Tsarukyan said, adding that disputes take place in families as well.
As to his own opinion regarding the ambassadors and whether they are going to make a statement over former ambassador Manukyan, Tsarukyan said, “It is not a political issue for a party to give its assessment.”
Tsarukyan stressed that the opinion voiced by faction’s secretary Arman Abovyan was his own based on the 3-year working experience with Andranik Manukyan.
Incident between the PAP and Bright Armenia took place after the criticism Bright Armenia party MP Arman Babajanyan voiced in the address of ambassadors. While criticizing Babajanyan brought the example of Armenian ambassador to Ukraine Andranik Manukyam whose son is PAP faction MP.