«Ժամանակ». Ավետ Ադոնցը կնշանակվի ԱԳ փոխնախարարի պաշտոնում
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը մտադիր է ԱԳ փոխնախարարի պաշտոնում նշանակել տալ Ավետ Ադոնցին, ով վերջերս է դիվանագիտական առաքելությունը ավարտել Իսպանիայում:
Ադոնցի անունը կապվում է մի շարք աղմկահարույց պատմությունների հետ, մասնավորապես՝ Ադոնցը իր պաշտոնն օգտագործում էր կոմերցիոն նպատակներով: Չնայած դրան՝ Մնացականյանը երկու ոտքը դրել է մի կոշիկի մեջ և պնդում է, որ ԱԳ փոխնախարար պետք է նշանակվի հենց Ադոնցը:
Հիշեցնենք, որ Ավետ Ադոնցը 2007թ. ԱԺ պատգամավոր էր ընտրվել ԲՀԿ-ից և հետագայում դիվանագիտական կարիերան սկսեց ԲՀԿ քվոտայով»:

«Жаманак»: Авет Адонц будет назначен на должность заместителя министра иностранных дел
Газета «Жаманак» пишет, что глава МИД Армении Зограб Мнацаканян намерен приложить усилия, чтобы на должность заместителя министра был назначен Авет Адонц, завершивший недавно дипломатическую миссию в Испании.
«Имя Авета Адонца связано с рядом резонансных историй, в частности Адонц использовал свою должность в коммерческих целях. Несмотря на это, Мнацаканян настаивает на том, что заместителем министра должен быть назначен именно Авет Адонц», - отмечает издание.
Напомним, Авет Адонц в 2007 году был избран депутатом Национального Собрания от партии «Процветающая Армения» и в дальнейшем начал дипломатическую карьеру по квоте «Процветающей Армении».