Ալիևը վտանգավոր չէ Հայաստանի համար, նա ձեռնտու է Ռուսաստանին. Լապշին
Ադրբեջանի հասարակությունը հոգնել է ալիևյան դիկտատուրայից, լրագրողներին ասաց բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինը:
«Նրանք ուզում են ազատ երկրում ապրել: Նրանք տեսնում են՝ Հայաստանում ինչ տեղի ունեցավ նախորդ տարի ապրլին, ու կարծում եմ՝ ուզում են, որ իրենց մոտ էլ նման բան լինի», - ասաց նա:
Լապշինի կարծիքով՝ մոտակա տարիներին Ադրբեջանում որոշակի փոփոխություններ կլինեն, մինչդեռ դժվար է ասել, դա Հայաստանի շահերից կբխի, թե ոչ:
«Ալիևը վտանգավոր չէ Հայաստանի համար, նա ձեռնտու է Ռուսաստանին: Այն մարդիկ, ովքեր նրան փոխարինելու կգան, նրանք ավելի շատ ոչ թե կլանի, այլ ժողովրդի հետաքրքրություններից ելնելով են գործելու ու անհասկանալի է, թե ինչ շրջադարձեր կլինեն», - նշեց նա:

Алиев не опасен для Армении, он выгоден России – Александр Лапшин
Общество Азербайджана устало от алиевской диктатуры, заявил сегодня журналистам блогер Александр Лапшин.
«Они хотят жить в свободной стране. Они видят, что произошло в апреле прошлого года в Армении, и хотят, чтобы у них тоже произошло подобное», - сказал Александр Лапшин.
По словам блогера, в ближайшие годы в Азербайджане произойдут определенные изменения, однако сложно сказать, вытекает ли это из интересов Армении.
«Алиев не опасен для Армении, он выгоден России. Те, кто придет ему на смену, будут действовать больше в интересах народа, а не клана, и непонятно, какие реверсы произойдут», - сказал Александр Лапшин.