«Մարիոթ Ինթերնեյշնլ»-ը նախատեսում է նոր հյուրանոցներ բացել Հայաստանում
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Դավոսում ընթացող Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակում հանդիպել է «Մարիոթ Ինթերնեյշնլ» ընկերության նախագահ Արնե Սորենսոնի հետ:
Արնե Սորենսոնը տեղեկացրել է, որ քննարկում են Հայաստանում «Մարիոթ Ինթերնեյշնլ»-ի կողմից ներդրումային ծրագրերի իրականացմանն ու արդյունքում նոր հյուրանոցների բացմանն ուղղված հարցեր:
Ընկերության նախագահը կարևորել է Հայաստանում բիզնես միջավայրի բարելավմանը միտված կառավարության քայլերը և համոզմունք հայտնել, որ դրանք կնպաստեն ծրագրերի արդյունավետ կյանքի կոչմանը:

Marriott International plans to open new hotels in Armenia
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan met with president of the Marriott International company Arne Sorenson in the sidelines of World Economic Forum in Davos.
Arne Sorenson said the company is discussing an opportunity of implementation investment programs in Armenia and open new hotels in the country.
The company’s president hailed the steps of the Armenian government addressed to improve the business environment in the country and expressed conviction that they will promote the effective implementation of the projects.