Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ նյութերը դեռևս չեն ուղարկվել Վերաքննիչ դատարան
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի՝ 18.01.2019 թ․ որոշումը, Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպաններին տրամադրվել է 21․ 01.2019 թ․ աշխատանքային օրվա ավարտին՝ պաշտպանների կողմից դատարանին լրացուցիչ գրություն ներկայացնելուց հետո:
Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խումբը հաղորդագրություն է տարածել. որում, մասնավորապես, նշված է.
«Որոշումը թեև տրամադրվել է պաշտպաններին, սակայն մինչ այժմ անհասկանալի պատճառներով այն գործի նյութերի հետ միասին չի փոխանցվել Վերաքննիչ քրեական դատարան, ինչի հետևանքով դեռևս 18․01.2018 թ․ պաշտպանների կողմից այդ որոշման դեմ ներկայացված վերաքննիչ բողոքի քննությունը չի սկսվում:
Հիշեցնենք, որ առաջին ատյանի դատարանը բավարարել էր Հատուկ քննչական ծառայության քննիչի միջնորդությունը՝ Ռոբերտ Քոչարյանին կալանքի տակ պահելու ժամկետը երկարացնելու վերաբերյալ և մերժել՝ պաշտպանների միջնորդությունը Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանքն այլընտրանքային խափանման միջոց գրավով փոխարինելու մասին»։

Материалы о мере пресечения в отношении Роберта Кочаряна до сих пор не направлены в Апелляционный суд
23/01/2019 17:18
Решение суда общей юрисдикции Еревана от 18.01.2019г. о мере пресечения в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна предоставлено команде адвокатов Роберта Кочаряна 21.01.2019г., в конце рабочего дня, после представления в суд адвокатами дополнительного прошения.
Команда защиты Роберта Кочаряна распространила заявление, в котором отмечается: «Несмотря на то, что решение было предоставлено команде адвокатов, однако оно вместе с материалами дела до сих пор по непонятным причинам не передано в Апелляционный уголовный суд, вследствие чего до сих пор не начато рассмотрение представленной командой адвокатов 18.01.2019 года апелляционной жалобы.
Напомним, суд общей юрисдикции Еревана удовлетворил ходатайство Специальной следственной службы о продлении срока ареста второго президента Армении Роберта Кочаряна на два месяца и отклонил ходатайство команды адвокатов Роберта Кочаряна о применении альтернативной меры пресечения в виде залога».