Առձեռն վճարված ամենամեծ պարգևատրումը 1,5 մլն դրամ է կազմել. ՊԵԿ նախագահ
Տեղեկատվությունը սուտ է, նման պարգևատրումներ չկան, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը՝ անդրադառնալով մամուլի հրապարակումներին, որ դեկտեմբերին ՊԵԿ նախագահը 8 մլն 55 հազար դրամ պարգևավճար է ստացել, տեղակալը՝ 9 մլն 60 հազար դրամ:
Միևնույն ժամանակ ՊԵԿ նախագահը չհերքեց՝ պարգևատրվել են բոլոր աշխատակիցները՝ իրենից սկսած մինչև վերջին ծառայողն ու հավաքարարը: Անանյանն ընդգծեց, որ անձնական տեղեկատվության պաշտպանության մասին օրենքը թույլ չի տալիս անձնավորված տեղեկատվություն հրապարակել, թե որ աշխատակցին որքան է պարգևատրել, իր մասով էլ ասաց, որ այս պահին թվեր չի հրապարակի:
«Եկեք համբերությամբ զինվեք, երբ տարեկան եկամուտների հայտարարագիրը ներկայացնեմ, կտեսնեք իմ բոլոր թվերը», - ասաց նա:
Հարիցն՝ որքա՞ն է եղել առձեռն վճարված ամենամեծ պարգևատրումը, Անանյանը նշեց՝ 1,5 մլն դրամ, մինչդեռ չմանրամասնեց, թե որ աշխատակցին է այդ չափով պարգևատրել: Ճշտող հարցին էլ՝ ինչի՞ դիմաց է աշխատակիցը նման պարգևատրում ստացել, ՊԵԿ նախագահը հակադարձեց.

Максимальный размер выплаченной премии составил 1,5 млн драмов – Давид Ананян
«Эти сведения – ложь, подобные премии невозможны», - сказал сегодня в беседе с журналистами после заседания правительства председатель Комитета государственных доходов (КГД) Давид Ананян, касаясь публикаций прессы о том, что глава КГД получил в декабре премию в размере 8 млн. драмов, а его заместитель – 9 млн. драмов.
В то же время Давид Ананян не опроверг, что все сотрудники были награждены премиями, начиная с него самого и до последнего служащего и уборщицы. Давид Ананян подчеркнул, что согласно закону о защите персональных данных, они не могут обнародовать информацию о том, кто и какую премию получил из сотрудников. Что касается его самого, то Давид Ананян отметил, что не собирается сейчас публиковать цифры.
«Если наберетесь терпения, то увидите все, когда я представлю ежегодную декларацию о доходах, где есть все цифры», - сказал он.
На вопрос, каким был максимальный размер выплаченной наличными премии, Давид Ананян отметил – 1,5 млн. драмов, однако не уточнил, кто из сотрудников получил такую премию. На уточняющий вопрос, взамен на что сотрудник получил такую премию, председатель КГД ответил: