Եթե Բակո Սահակյանը չմասնակցի Փաշինյան-Ալիև առաջիկա հանդիպմանը, ապա  Փաշինյանը կամ ձախողվել է, կամ սուտ է խոսել. Շարմազանով
31/01/2019 12:14
Եթե Բակո Սահակյանը չմասնակցի Փաշինյան-Ալիև առաջիկա հանդիպմանը, ապա Փաշինյանը կամ ձախողվել է, կամ սուտ է խոսել. Շարմազանով
Օր օրի մտահոգ քաղաքացիների շարքերը համալրվում են, ինչը կառավարության ապաշնորհ, թերի քաղաքականության արդյունքն է, ֆեյսբուքյան իր ուղիղ եթերում ասել է ՀՀ ԱԺ նախկին փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Երեկ պարզ դարձավ, որ ոչ ավել ոչ պակաս ՀՀ կառավարությունում հայտնվել է «ասող» և այդ ասողը ոչ թե ժողովուրդն է, ոչ թե հրապարակում հավաքված բազմությունը, այլ ինքը վարչապետ Փաշինյանը: Էլի իրողություն փոխվեց: Ինքն էր չէ որ, ասում էր՝ ամեն մեկդ վարչապետ է, դուք ես ասողը, ոնց ասեք, այդպես կլինի: Հիմա գնում են դեպի ասիչների կառավարություն, բա որ ասում էի գնում ենք դեպի դիկտատուրա չէիք հավատում», - ասաց նա:
Շարմազանովն ընդգծել է՝ թերահավատորեն է մոտենում Փաշինյանի հայտարարությանը, որ «խաղաղություն տարածքների դիմաց» թեզը չի դիտարկվում, քանի որ անցնող ամիսների ընթացքում Փաշինյանն իր ոչ մի ասած կյանքի չի կոչել:
Նա նաև նշել է, որ կհավատա Փաշինյանի հայտարարությանն այն դեպքում, երբ Բակո Սահակյանը մասնացի Փաշինյան-Ալիև հանդիպումներին:
«Փաշինյանը մայիսի 9-ին Արցախում հայտարարեց, որ առանց Արցախի ամբողջական վերադարձի բանակցային գործընթաց, անհնար է  խնդրի կարգավորումը: Հիմա երեկ ՌԴ փոխարգործնախարաը հայտարարում է, որ նախապատրաստվում է Ալիև-Փաշինյան հանդիպումը, հարց ու ուղերձ էսօրվա ասողին՝ եթե առաջիկա հանդիպմանը Բակո Սահակյանը չմասնակցեց, ուրեմն կամ վարչապետ Փաշինյանն է ձախողվել ու ֆիասկո ապրել կամ սուտ է խոսել»:

Эдуард Шармазанов: Если Бако Саакян не будет участвовать в предстоящей встрече Пашинян – Алиев, значит или Пашинян потерпел фиаско или врал
31/01/2019 13:40
С каждым днем ряды обеспокоенных граждан все больше пополняются, что является результатом бездарной, неудовлетворительной политики правительства, заявил в прямом эфире Facebook бывший вице-спикер Национального Собрания Армении Эдуард Шармазанов.
«Вчера стало ясно, что в правительстве Армении ни много ни мало появился «говорящий» и этот говорящий не народ, не собравшаяся на площади публика, а сам премьер-министр Пашинян. Опять реальность изменилась. Разве не он заявлял – каждый из вас премьер, вы должны говорить, как скажете, так и будет? Сейчас идут к правительству «говорящих», а когда я говорил вам о том, что идем к диктатуре, не верили», - сказал Эдуард Шармазанов.
Он подчеркнул, что с недоверием относится к заявлению Пашинянао том, что тезис «территории за мир» не рассматривается, поскольку за прошедшие месяцы ничего из сказанного Пашиняном не претворилось в жизнь.
Эдуард Шармазанов отметил, что поверит в заявление Пашиняна лишь в том случае, если Бако Саакян будет участвовать во встречах Пашинян – Алиев.
«Пашинян заявил 9 мая в Арцахе, что полноценного участия Арцаха в переговорном процессе урегулирования карабахского конфликта невозможно. Вчера заместитель министра иностранных дел РФ заявил, что готовится встреча Алиев – Пашинян, вопрос и послание сегодняшнему говорящему: если Бако Саакян не будет участвовать в предстоящей встрече, значит или премьер Пашинян потерпел фиаско или врал», - заявил Эдуард Шармазанов.