Մինչև փետրվարի 8-ը կառավարության ծրագիրը կներկայացվի ԱԺ. «վերջին շտրիխներն» են արվում
Կառավարության այսօրվա նիստում ներկայացվեց գործադիրի ծրագիրը։ Այն ներկայացնող ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ասաց, թե գործադիրի բոլոր անդամներն աշխատել են ծրագրի վրա։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ պետք է որոշակի խմբագրումներ անեն ծրագրում։
«Մինչև ամսի ութը ժամանակ ունենք, խմբագրումները կանենք ու կուղարկենք Ազգային ժողով», -  ասաց Մհեր Գրիգորյանը։
Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն էլ ասաց, որ կառավարության ծրագրի հենքը եղել է «Իմ քայլը» դաշինքի նախընտրական ծրագիրը։
Նիկոլ Փաշինյանն առաջարկեց վաղը երեկոյան կառավարության անդամներով հավաքվել ու «վերջին շտրիխներն անել»։ Նա ասաց, որ հարցն այսօր քվեարկության չի դնելու։

Armenia’s government to submit its program to NA till February 8
The program of the government was presented at the cabinet sitting today. Presenting it, Deputy Prime Minister Mher Grigoryan said all the members of the executive power have worked on it.
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan stressed the need of making some amendments in the program.
“We have time until February 8. We will make amendments and send the program to the National Assembly,” Grigoryan said.
Deputy Prime Minister Tigran Avinyan said that the government’s program is based on the electoral program of My Step bloc.
Nikol Pashinyan offered to gather and make final corrections. He said the issue will not be put for voting today.