Ռոբերտ Քոչարյանն ընդհանրապես ցուցմունք չի տվել ու առայժմ չի էլ պատրաստվում տալ. պաշտպան
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանականի խմբի անդամ Հայկ Ալումյանը բացառում է, որ Ռոբերտ Քոչարյանը կարող է խոչընդոտել գործի քննությանը կամ թաքնվել։
«Պարոն Քոչարյանը օրենքով պետության կողմից պաշտպանվում է, անընդհատ իր կողքին գտնվում են ԱԱԾ բարձրաստիճան սպաներ», - այսօր լրագորղների հետ հանդիպմանն ասաց Հայկ Ալումյանը։
Նա նշեց, թե Ռոբերտ Քոչարյանը չի կարող որևէ մեկին հանդիպել, կամ որևէ մեկը չի կարող այլ կերպ, քան նախապես տեղեկացնելով՝ ժամով, րոպեով, հանդիպել։
«Բացառված է, որ պարոն Քոչարյանը, ազատության մեջ մնալով, մի այնպիսի հանդիպում ունենա, որի մասին մեր պետությունը անմիջապես տեղյակ չդառնա», - ասաց նա։
Փաստաբանը անհեթեթ համարեց վարկածը, թե ՀՀ երկրորդ նախագահը կարող է թաքնվել քննությունից։
Հայկ Ալումյանը տեղեկացրեց նաև, որ Ռոբերտ Քոչարյանը որևէ անգամ ցուցմունք չի տվել։
«Ինքն ընդհանրապես ցուցմունք չի տվել ու առայժմ չի էլ պատրաստվում ցուցմունք տալ, որովհետև ինքը հայտարարել էր, որ մեղադրանք է առաջադրվել իրեն, որից հասկանալի չէ, թե ինչի մասին է խոսքը», - ընդգծեց Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանը։

Robert Kocharyan gave no testimonies, not planning to: Hayk Alumyan
Member of the defense team of Armenia’s second president Hayk Alumyan said Robert Kocharyan will never impede the investigation of the case or hide from the investigative body.
“Mr Kocharyan is protected by the state according to the law, high-ranking NSS officers are always by his side,” Alumyan told the reporters today.
He said that Kocharyan cannot meet with anyone.
“It is excluded that after being set free Mr Kocharyan meet with someone the state would not be immediately informed,” he said.
The attorney dismissed the hypothesis that the second president may hide from investigation.
Alumyan said that Robert Kocharyan has not given even any testimonies.
“He has not given any testimonies and is not going to as he stated that he does not understand the charges brought against him,” the attorney said.