Կառավարության այս ծրագիրը տնտեսական հեղափոխության ծրագիր չի. Գագիկ Ծառուկյան (Տեսանյութ)
Շատ գեղեցիկ է գրված, կամեցողություններով ու ցանկություններով լի, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով կառավարության ծրագրին:
«Չեմ թաքցնում կա 2-3 դրույթ, որի իրականացման դեպքում ժողովուրդը կզգա դրական փոփոխություններ իր կյանքում», - ասաց Ծառուկյանը։
Դիտարկմանը՝ կա արդեն որոշում, թե ինչպես է խմբակցությունը քվեարկելու ծրագրին, Ծառուկյանն ասաց.
«Եղել է հեղափոխություն, այսօր պետք է լինի արդեն տնտեսական հեղափոխություն։ Այս ծրագիրը տնտեսական հեղափոխության ծրագիր չի, եթե չփոխվի, ուրեմն մենք կողմ քվեարկել չենք կարող», - ասաց նա։
Նա նկատեց, որ տնտեսական հեղափոխության համար անհրաժեշտ են գումարի աղբյուրները, ժամկետները և մեխանիզմը, որը այսօր բացակայում է։ Ծառուկյանը նշեց, որ ներդրումների համար ևս անհրաժեշտ է տնտեսական աճ։
«Հենց այնպես ներդրում չի կարող լինել։ Չենք գնալու մարդկանց խնդրենք՝ եկեք, դրեք։ Ներդրման համար անհրաժեշտ է օրենքներ ու պայմաններ փոխվեն:։ Ներդրողները պետք է համեմատական կարգով նայեն՝ ինչ պայմաններ են աշխարհի ուրիշ երկրներում...մերը պետք ավելի լավ լինի», - ասաց նա։
Ծառուկյանը նաև նկատեց, եթե հեղափոխության համար անհրաժեշտ էր ունենալ «դուխ և կամք», ապա տնտեսական հեղափոխության համար հարկավոր է փող, դրա հստակ աղբյուր, ժամկետներ և մեխանիզմ։

“I do not hide, there are 2-3 provisions the implementation of which will make people feel positive changes in their lives,” Tsarukyan said.
Asked whether the faction has already made a decision on how to vote for a program, Tsarukyan said, “A revolution took place, today is the turn for economic revolution. This is not a program for economic revolution, if it is not changed we will not vote for it.”
He noted that financial sources, terms, mechanisms are necessary for economic revolution which lack today. Tsarukyan noted that economic growth is necessary for attracting investments.
“Investments will not be made on their own. We will not go and ask people make investments. For attracting investments it is necessary to change laws and conditions. The investment conditions are viewed in comparison. Ours must be the best,” he said.
Tsarukyan also noted that for revolution it is necessary to have “spirit and wish” and for economic revolution money, sources, terms and mechanisms.