Ոչ մի ռիսկայնություն չկա, թվեր չկան. Գագիկ Ծառուկյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթից հետո կառավարության ծրագիրը ԲՀԿ առաջնորդի համար կրկին շատ համոզիչ չի թվում։
«Ոչ մի ռիսկայնություն չկա, թվեր չկան, ոչ մի տոկոսների աճ չկա։ Ժողովուրդն անմնացորդ հավատարիմ է ու համոզված ենք, որ պարոն Փաշինյանը ուզում է լավ բան անի, իրոք, կյանքը կդնի, միայն թե ժողովրդին խոստումը կատարի, բայց այդ մարդուն հարկավոր է աջակցել, ներկայացնել խնդիրը», - ասաց նա։
Ծառուկյանը նշեց, որ հարցերը կտան, կստանան պատասխաններ ու կհասկանան ինչպես քվեարկել՝ նշելով, որ ծրագիրը պետք է փոփոխության ենթարկվի։ Ամենամտահոգիչն, ըստ Ծառուկյանի՝ այն է, որ ծրագրում որպես ժամկետ գրված է 2019-2023 թթ., բայց հստակ նշված չէ, թե օրինակ 2019-ին, ինչքան գումար է ներդրվելու և որ ոլորտներում։
«Հարվարդ չեմ ավարտել, բայց համապատասխան ռիսկն ու պրակտիկան ունեմ։ Մի հատ տեղ ցույց տվեք, որ գրածա, որ ոլորտում ինքան գումար պիտի ներդրվի 2019-ին ու դրա դիմաց ինչ պիտի ստանանք»,- ասաց նա։
Ավելի վաղ, մինչև ԱԺ նիստի մեկնարկը, Ծառուկյանը նշել էր, որ կառավարության ծրագիրը ներկայացված տեսքով չի հավակնում տնտեսական հեղափոխություն իրականացնել։

No risks, no figures, no growth in percents: PAP faction head dissatisfied with the program
The speech of the Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan while presenting the government’s program was not convincing, PAP faction head Gagik Tsarukyan told the reporters.
“No risks, no figures, no growth in percents. People are devoted and we are convinced that Mr Pashinyan wants to do a good thing and everything to keep the promise given to people but he needs support, he needs to be briefed on the existing issues,” Tsarukyan said.
The PAP faction head stressed that they will give questions, get answers and then understand to vote for or against the program. He once against noted the need of making changes in it.
According to Tsarukyan, the most worrying is that as a date the program fixes 2019-2023 but it does not register how much sums will be invested and in what sectors for instance only in 2019.
“I have not graduated from Harvard but I have practice. Show me a place where it is written exactly what sectors and how many investments will be made in 2019 and what we will get from it,” Tsarukyan said.