Վերջին տվյալներով՝ պետբյուջե է վերադարձվել 827 մլն դրամ. Դավիթ Սանասարյան
2018թ. ավարտի 2019թ. սկզբի տվյալներով՝ ՀՀ պետական բյուջե վերադարձվել է 827 մլն դրամ, այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանը։
«Բավականին նորմալ արդյունք է նոր ստեղծված կառույցի համար և, կարող եմ ասել՝ սա մեր ֆունկցիան չէ։ Առհասարակ, մենք սկզբից մի քիչ սխալ պատկերացումներ ստեղծեցինք։ Մեր ֆունկցիան չէ գումար հետ բերելը, դա իրավապահ մարմինների գործն է։ Մենք հիմա առավել ևս մեր ուշադրությունը դարձնում ենք կանխարգելելու վրա, թե ինչպես առողջացնենք համակարգը», - ասաց Դավիթ Սանասարյանը։

Давид Санасарян: По последним данным, в государственный бюджет возвращено 827 млн. драмов
Согласно данным на конец 2018 года и начало 2019 года, в государственный бюджет Армении возвращено 827 млн. драмов, заявил сегодня после заседания правительства журналистам начальник Государственной контрольной службы Давид Санасарян.
«Это довольной нормальный результат для новой созданной структуры и могу сказать, что это не входит в наши функции. Вообще с самого начала было сформировано немного неправильное представление. Возвращать деньги в бюджет не входит в нашу функцию, это дело правоохранительных органов. Мы сейчас больше уделяем внимание предотвращению, оздоровлению системы», - сказал Давид Санасарян.