Հայկական մարդասիրական առաքելության ուղարկումը Սիրիա կգնահատվի Ռուսաստանում. Կալաշնիկով
Հայկական մարդասիրական առաքելության ուղարկումը Սիրիա կգնահատվի Ռուսաստանում: Այդ մասին հայտարարել է Պետդումայի ԱՊՀ գործերի, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Լեոնիդ Կալաշնիկովը:
«Նախ, այնտեղ բնակվում են հայեր: Մյուս կողմից, դուք չվախեցաք Արևմուտքից, Արևմուտքի արձագանքից: Դրա համար պետք է քաջություն ունենալ, և դա կգնահատվի ու գնահատվում է շատ դրական Ռուսաստանի կողմից», - այսօր Երևանում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց է Լ. Կալաշնիկովը:
Նա նաև նշեց, որ հայկական կողմի որոշումն արդարեցված է Սիրիայի ժողովրդի ողբերգությամբ ու սեփական եղբայրներին օգնելու ցանկությամբ։

Отправка армянской гуманитарной миссии в Сирию будет оценена в России – Калашников
Отправка армянской гуманитарной миссии в Сирию будет оценена в России, заявил председатель комитета Госдумы по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Леонид Калашников.
«Во-первых, там живут армяне. С другой стороны вы не побоялись никакого Запада, реакции Запада. Для этого надо иметь смелость, и это будет оценено Россией, оценивается очень позитивно», - сказал Л.Калашников сегодня журналистам в Ереване.
Он также отметил, что решение армянской стороны оправдано с точки зрения трагедии народа Сирии, помощи своим братьям.