Հայկական մարդասիրական առաքելության ուղարկումը Սիրիա կգնահատվի Ռուսաստանում. Կալաշնիկով
Հայկական մարդասիրական առաքելության ուղարկումը Սիրիա կգնահատվի Ռուսաստանում: Այդ մասին հայտարարել է Պետդումայի ԱՊՀ գործերի, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Լեոնիդ Կալաշնիկովը:
«Նախ, այնտեղ բնակվում են հայեր: Մյուս կողմից, դուք չվախեցաք Արևմուտքից, Արևմուտքի արձագանքից: Դրա համար պետք է քաջություն ունենալ, և դա կգնահատվի ու գնահատվում է շատ դրական Ռուսաստանի կողմից», - այսօր Երևանում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց է Լ. Կալաշնիկովը:
Նա նաև նշեց, որ հայկական կողմի որոշումն արդարեցված է Սիրիայի ժողովրդի ողբերգությամբ ու սեփական եղբայրներին օգնելու ցանկությամբ։

Russia to highly evaluate deployment of Armenian humanitarian mission in Syria: Kalashnikov
Russia will highly evaluate the deployment of the Armenian humanitarian mission in Syria, Chairman of the Russian State Duma Committee on CIS Affairs, Eurasian Integration and Relations with Compatriots Leonid Kalashnikov, stated today.
“First of all Armenians are living there. On the other hand you were not afraid of any West, its reaction. For it you needed to have courage and Russia will highly evaluate it,” he said that Russia has positively assessed Armenia’s step.
Kalashnikov also stressed that the decision of the Armenia side is justified regarding the tragedy of the Syrian people, and necessity to assist the compatriots.