Մենք պետք է քաջալերենք մեր գյուղացիներին՝ զարգացնելու ոչխարաբուծությունը. Նիկոլ Փաշինյան
Կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանձարարեց իրագործել և զարգացնել մսի և կենդանի գլխաքանակի արտահանման մեխանիզմները։
Նիկոլ Փաշինյանը հիշեցրեց, որ անցյալ տարի հավաստացում էին ստացել, որ Հայաստանն ունի մանր եղջերավոր ու գառան և ոչխարի մսի արտահանման հսկայական պոտենցիալ։
Վարչապետն ասաց, որ սա կարևոր թեմա է ու պետք է քննարկվի այս ուղղությունը վարկավորելու հնարավորությունը։
«Մենք պետք է քաջալերենք մեր գյուղացիներին՝ զարգացնելու ոչխարաբուծությունը», - ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանին հանձնարարեց ամեն ուրբաթ օր հավաքել ու տեղեկատվություն ներկայացնել իր տված հանձնարարականների վերաբերյալ։

Правительство намерено поощрять развитие овцеводства
Сегодня на заседании правительства Армении премьер-министр Никол Пашинян поручил реализовать и развивать механизмы экспорта мяса и живого скота.
Никол Пашинян напомнил, что в прошлом году они получили заверение в том, что в Армении есть огромный потенциал экспорта мелкого рогатого скота и баранины.
Премьер отметил, что это важная тема и необходимо обсудить возможность кредитования этого направления.
«Мы должны поощрять жителей сел для развития овцеводства», - сказал премьер.
Никол Пашинян поручил руководителю Аппарата правительства Эдуарду Агаджаняну каждую пятницу собирать и представлять ему информацию о выполнении данных им поручениях.