«Նովոստի-Արմենիա» գործակալությունը գործարկել է միայն լավ լուրերի ժապավեն
«Նովոստի-Արմենիա» գործակալությունը գործարկել է ժապավեն, որտեղ հրապարակվելու են բացառապես պոզիտիվ նորություններ։
Այսպիսով, newsarmenia.am կայք այցելելիս ցանկացած օգտատեր հնարավորություն է ստանում սեղմել լավ լուրերի կոճակն ու տեսնել օրվա միայն դրական պատկերը։
«Վերջին շրջանում Հայաստանի տեղեկատվական դաշտը գերհագեցած է բացասական և ագրեսիվ տեղեկատվությամբ։ Մեր ընթերցողները սոցցանցերում պարբերաբար բողոքում էին, որ հոգնել են ընթերցել միայն բացասականը և ցանկանում են տեսնել բացառապես լավ նորություններ», - ասել է «Նովոստի-Արմենիա» գործակալության գլխավոր տնօրեն Գալինա Դավիթյանը։
Նրա խոսքով, գործակալությունը շուրջ մեկ տարի փորձում էր հովանավոր գտնել այս նախագծի համար, որպեսզի հրապարակի ավելի շատ բարի լուրեր, մասնավորապես, բարեգործության, կրթության, բացահայտումների, սթարթափերի մասին։
«Սակայն, ցավոք, պարզվեց, որ հայկական բիզնեսը դեռևս դրան պատրաստ չէ, և գործակալությունը գործարկեց նախագիծը սեփական ուժերով», - նշել է նա։
«Մենք հասկանում ենք, որ բացասական նորությունները հավաքում են ավելի շատ դիտումներ և ավելի լավ են դրամայնացվում, քան դրական լրահոսը։ Այդ պատճառով խնդրում ենք մեր ընթերցողներին աջակցել այս նախաձեռնությանը», - հայտարարել է Դավիթյանը։
«Նովոստի-Արմենիա» միջազգային տեղեկատվական գործակալությունն աշխատում է Հայաստանի լրատվական տարածքում 2005 թ.-ից և ներառված է մեդիաշուկայի առաջատարների թվում։ Գործակալությունն ամենամեջբերվող ռեսուրսներից է հայկական ԶԼՄ-ների շրջանում, այսօր ունի 147 հազար բաժանորդ Facebook-ում, ինչն ապահովում է օրական ավելի քան 250 հազար դիտում։

Агентство «Новости-Армения» запустило ленту только хороших новостей
Агентство «Новости-Армения» запустило ленту, где будут публиковаться исключительно позитивные новости. Таким образом, при посещении сайта newsarmenia.am у каждого посетителя появилась возможность воспользоваться переключателем на хорошие новости и видеть только позитивную картину дня.
«В последнее время информационное поле в Армении перенасыщено негативными и агрессивными сообщениями. Наши читатели в соцсетях периодически жаловались на то, что устали читать про негатив и хотят видеть только хорошие новости», - сказала генеральный директор агентства “Новости-Армения” Галина Давидян.
По ее словам, агентство около года пыталось найти спонсора на данный проект, чтобы публиковать на своих страницах больше добрых новостей, в частности, о благотворительности, образовании, открытиях, стартапах. «Но, сожалению, армянский бизнес к этому оказался пока не готов, и агентство запустило проект собственными силами», - сказала она.
«Мы понимаем, что негативные новости набирают больше просмотров и лучше монетизируются, чем позитивная лента. Поэтому мы просим своих читателей поддержать наше начинание», - заявила Давидян.
Агентство международной информации "Новости-Армения" работает на информационном пространстве Армении с 2005 года и входит в число лидеров медиарынка. Агентство является одним из самых цитируемых ресурсов среди армянских СМИ, имеет на сегодняшний день имеет 147 тысяч подписчиков в Facebook, что обеспечивает свыше 250 тысяч просмотров в день.