Կառավարության ծրագրի քննարկումը ինձ հիշեցնում էր օսկար մրցանակաբաշխություն, տեղ տեղ էլ կոլխոզի ակտիվի ժողովներ. Շարմազանով (Տեսանյութ)
15/02/2019 14:07
Երբեմն ծրագրի քննարկումը ինձ հիշեցնում էր օսկար մրցանակաբաշխություն, տեղ տեղ էլ  կոլխոզի ակտիվի ժողովներ, ֆեյսբուքյան իր ուղիղ եթերում ասաց ՀՀ ԱԺ նախկին փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
Նա ընդգծեց, որ մինչև քայլարշավի երկրորդ փուլ հայտարարելը՝ տնտեսական հեղափոխությունը, նախ պետք է կյանքի կոչել այս տասը ամիսների ընթացքում եղածները:
«Ժողովուրդը երբեք նույն գետը երկրորդ անգամ չի մտնի, որովհետև այս տասը ամսիները բավարար էին գիտակցելու, որ նոր իշխանուոյւնը Փաշինյանի գլխավորությամբ ոչ միայն որևէ խոստում իկատարել, այլ նրանց իշխանության շրջանում մեր ժողովրդի կյանքը վատացել է», - ասաց նա:
Շարմազանովը նկատեց, որ «տնտեսական հեղափոխության պատասխանատուն ժողովուրդն է» հայտարարելով՝ Փաշինյանը սեփական ուսերից քցում է պատասխանատվությունը:
Նա նշեց, որ Փաշինյանը գրեթե մեկ տարի է խոսում է ժողովրդից թալանած միլիարդների մասին, մինչդեռ այս ամիսների ընթացքում ինքը կարող է այդգումարները վերադարձնել, եթե դրանք իսկապես գոյություն են ունեցել:
«Եթե այդգումարները գոյություն են ունեցել՝ բա ինչի՞ ձեր կյանքը չի լավանում: Հետևությունը մեկն է՝ կամ համատարած թալան չի եղել, կամ էլ հիմա ավելի մեծ թալան է սկսել, որովհետև ժողովրդի կյանքը գնալով վատանում է: Դատեք ինքներդ», - հավելեց Շարմազանովը:

Эдуард Шармазанов: Обсуждение программы правительства напоминало мне церемонию вручения премии «Оскар», а местами – собрание колхозного актива
15/02/2019 16:14
Обсуждение программы правительства Армении местами напоминало мне церемонию вручения премии «Оскар», заявил в прямом эфире Facebook бывший вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов.
Он подчеркнул, что до объявления второго этапа шествия – экономической революции –  нужно претворить в жизнь все то, что было обещано в течение прошедших 10 месяцев.
«Народ никогда дважды не войдет в одну и ту же реку, поскольку достаточно было этих десяти месяцев, чтобы понять, что новая власть во главе с Пашиняном не только не выполнила свои обещания, но и при их власти жизнь людей ухудшилась», - сказал Эдуард Шармазанов.
Он отметил, что заявив о том, что «ответственным за экономическую революцию является народ», Пашинян пытается скинуть ответственность с собственных плеч.
Эдуард Шармазанов отметил также, что Пашинян почти год говорит о награбленных у народа миллиардах, в то время как он мог вернуть в течение этих месяцев суммы, если бы они в действительности существовали.
«Если эти суммы существовали, то почему ваша жизнь не улучшается? Вывод один – либо повсеместного грабежа не было, либо сейчас начался более крупный грабеж, поскольку жизнь народа ухудшается с каждым днем. Судите сами», - добавил Эдуард Шармазанов.