Ամերիկյան դպրոցում հրաձգություն է տեղի ունեցել
Ալբուկերկե (ԱՄՆ Նյու Մեքսիկա նահանգ) քաղաքի դպրոցներից մեկի տարածքում հինգշաբթի առավոտյան հրաձգություն է տեղի է ունեցել: Այդ մասին հայտնում է  Associated Press-ը՝ հղում անելով տեղի ոստիկանության ներկայացուցիչներին:
Գործակալության տվյալով՝ հրաձգության հետևանքով տուժածներ չկան: Հրաձիգը  ձերբակալվել է, նրա գործողությունների շարժառիթը դեռևս հայտնի չէ:
Միջադեպը տեղի է ունեցել ԱՄՆ Ֆլորիդա նահանգի Պերկլենդ քաղաքի դպրոցներից մեկում տեղի ունեցած ողբերգությունից ուղիղ մեկ տարի անց: Դպրոցի նախկին աշակերտ Նիկոլաս Կրուզը կրակ էր բացել աշակերտների և ուսուցիչների ուղղությամբ, ինչի հետևանքով մահացել էր 17 մարդ, ևս 15-ը վիրավորվել էր:  Նրան 17 կետով մեղադրանք է ներկայացվել և սպառնում է  մահապատիժ:

В США произошла стрельба в школе
Стрельба произошла в четверг утром на территории школы в пригороде города Альбукерке (штат Нью-Мексико). Об этом сообщило в четверг информационное агентство Associated Press со ссылкой на представителей местной полиции.
По его данным, при стрельбе никто не пострадал, стрелявший задержан, о мотивах его действий пока ничего не известно. В качестве меры предосторожности учащиеся школы "Сью Кливленд" были эвакуированы, а сотрудники полиции проводят тщательный осмотр территории школы.
Инцидент произошел ровно год спустя после трагедии в школе в городе Парклэнд (штат Флорида), где бывший учащийся этой школы Николас Круз открыл из полуавтоматической винтовки AR-15 огонь по учащимся и преподавателям, убив 17 и ранив 15 человек. Ему предъявлены обвинения в убийстве по 17 пунктам и грозит смертная казнь.