Մամեդյարովի հետ առանձին հանդիպում չի ծրագրվել, բայց խնդիր չունենք շատ հանգիստ ոտքի վրա հանդիպել, բարևել. Մնացականյան
17/02/2019 14:01
Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների առանձին հանդիպում Մյունխենում ծրագրված չէ։
«Մենք չէինք ծրագրել առանձին հանդիպում։ Մենք կարող ենք հանդիպել, դեռևս առիթ չենք ունեցել, եթե միջանցքում հանիպենք, մենք խնդիր չունենք արտգործնախարար Մամեդյարովի հետ շատ հանգիստ միասին ոտքի վրա հանդիպել, բարևել և եթե ինչ որ բան ունենք փոխանակելու... Բայց առանձնահատուկ չէինք ծրագրել։ Ծրագրված չի եղել, ինչը չի նշանակում, որ խոսելու բան չունենք, ուղակի աշխատանքը շարունակվում է», - Մյունխենում լրագրողներին ասել է ՀՀ ԱԳՆ ղեկավար Զոհրաբ Մնացականյանը։
Նրա խոսքով, շուտով ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները կայցելեն տարածաշրջան։
«Հանդիպման նպատակներից մեկը՝ աշխատել այն ուղղությամբ, որ որքանով կկարողանանք պատրաստել համապատասխան դաշտ մեր ղեկավարների հանդիպման համար։ Կշարունակենք աշխատել։ Չհանդիպելը չի նշանակում, որ ինչ որ խնդիր կա, պատճառ չկա հանդիպելու», - նշել է Զ.Մնացականյանը։

Not scheduled meeting between Armenian, Azerbaijani FMs does not mean there is nothing to discuss: Zohrab Mnatsakanyan
17/02/2019 14:32
No separate meeting between Armenian and Azerbaijani foreign ministers is planned in Munich.
“We have not scheduled a separate meeting. Till now we have not met, but if we meet in corridor we have no issue with Minister Mammadyarov, we may meet on foot, greet each other, exchange some views…But we have not planned any meeting,” Armenia’s foreign minister told the reporters in Munich. “Not planned meeting does not mean we have nothing to speak about,” he stressed.
He stressed that soon the OSCE Minsk Group co-chairs will visit the region.
“One of the key aims of the meeting is to work over preparation of field for the meeting of the leaders of the two countries. Unscheduled meeting does not mean there are no issues and that there is no reason to meet,” Mnatsakanyan said.