Ալեքսանդր Սարգսյանը պետությանն է փոխանցել 18,5 մլն դոլար. ՍիվիլՆեթ
Նախկին նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբայր Ալեքսանդր Սարգսյանը պետությանը անհատույց փոխանցել է 18,5 մլն դոլար։ Այս մասին ՍիվիլՆեթի գրավոր հարցմանն ի պատասխան հայտնել են վարչապետի աշխատակազմից։
ՍիվիլՆեթը հարցում էր ուղարկել կառավարություն` պարզելու, թե 2018թ․ մայիսից ի վեր Հայաստանի Հանրապետությանը գույքի, դրամի և այլնի քանի նվիրատվության խոստում է եղել և ում կողմից, և դրանցից որքանն է արդեն կատարվել։
«Ալեքսանդր Ազատի Սարգսյանի նկատմամբ հարուցված տարբեր քրեական գործերի և քննչական գործողություների ժամանակահատվածում վերջինս կամավոր անհատույց փոխանցել է պետությանը 18,5 մլն դոլարին համարժեք գումար»,- ասված է կառավարության պատասխանի մեջ։

Armenia’s third president’s brother transfers 18,5 million USD to the state: CivilNet
Alexander Sargsyan, brother of Armenia’s former president Serzh Sargsyan, has transferred 18,5 million USD to the state, Prime Minister’s staff has stated in response to the written inquiry of CivilNet.
The media sent the inquiry to the government to find out whether any donations, any promises of donation to the state were received since May 2018 and which of them have already been made.
“In the period of investigative activities in the sidelines of criminal cases against Alexander Sargsyan, the latter voluntarily, on a non-reimbursable basis transferred to the state 18,5 million USD,” the PM’s staff stated in the response.