Ալեքսանդր Սարգսյանը պետությանն է փոխանցել 18,5 մլն դոլար. ՍիվիլՆեթ
Նախկին նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբայր Ալեքսանդր Սարգսյանը պետությանը անհատույց փոխանցել է 18,5 մլն դոլար։ Այս մասին ՍիվիլՆեթի գրավոր հարցմանն ի պատասխան հայտնել են վարչապետի աշխատակազմից։
ՍիվիլՆեթը հարցում էր ուղարկել կառավարություն` պարզելու, թե 2018թ․ մայիսից ի վեր Հայաստանի Հանրապետությանը գույքի, դրամի և այլնի քանի նվիրատվության խոստում է եղել և ում կողմից, և դրանցից որքանն է արդեն կատարվել։
«Ալեքսանդր Ազատի Սարգսյանի նկատմամբ հարուցված տարբեր քրեական գործերի և քննչական գործողություների ժամանակահատվածում վերջինս կամավոր անհատույց փոխանցել է պետությանը 18,5 մլն դոլարին համարժեք գումար»,- ասված է կառավարության պատասխանի մեջ։

Александр Саргсян передал государству 18,5 млн долларов – CivilNet
Брат экс-президента Армении Сержа Саргсяна – Александр Саргсян – безвозмездно передал в дар государству 18,5 млн.долларов. Об этом в ответ на письменный запрос CivilNet сообщили в Аппарате премьер-министра Армении.
CivilNet направил запрос в правительство для выяснения того, сколько обещаний о передаче в дар государству имущества, денежных средств и прочего дано с мая 2018 года, кем были даны эти обещания и сколько из них уже выполнено.
«В рамках возбужденных в отношении Александра Азатовича Саргсяна различных уголовных дел и следственных мероприятий последний добровольно передал безвозмездно государству сумму, эквивалентную 18,5 млн. долларам», - говорится в ответе правительства.