ԱՄՆ 16 դատարանում Թրամփի դեմ հայց է ներկայացվել
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմի դեմ երկրի 16 նահանգ հայց է ներկայացրել: Այս մասին հայտնում է The New York Times-ը՝ հղում անելով դատական  փաստաթղթերին:
Հաղորդվում է, որ դատարան հայցը ներկայացվել է արտակարգ դրության մասին հայտարարության պատճառով, որը Թրամփը որոշել է օգտագործել ամերիկա-մեքսիկական սահմանին պատի կառուցման նպատակով 8 մլրդ դոլար ստանալու համար:
«16 նահանգներից կազմված կոալիցիան, ներառյալ Կալիֆոռնիան և Նյու Յորքը, երկուշաբթի դատարանում նախագահ Թրամփին մարտահրավեր է նետել»,- նշում է պարբերականը
Հստակեցվում է, որ դատարան դիմածները կարծում են, որ նախագահն իրավունք չունի դրամական միջոցները վերաուղղել պատի կառուցմանը:

На Трампа подали в суд 16 штатов США
Против администрации американского президента Дональда Трампа подали иски 16 штатов США. Об этом сообщает The New York Times со ссылкой на судебные документы.
Согласно имеющейся информации, обращение в суд произошло из-за декларации о чрезвычайном положении, которую Трамп решил использовать для получения $8 млрд на строительство стены на американо-мексиканской границе.
«Коалиция из 16 штатов, включая Калифорнию и Нью-Йорк, в понедельник бросила вызов президенту Трампу в суде», — пишет издание.
Уточняется, что обратившиеся в суд считают, что президент не в праве перенаправлять денежные средства на возведение стены.