Մարդը, իսկապես, բարձրագույն արժեք է Հայաստանի Հանրապետությունում. Նիկոլ Փաշինյան
Հայաստանի համար կարևոր շրջափուլ է և այդ կարևորությունն ընդգծվում է նրանում, որ մի ոլորտի խնդիրը, երբ 25 տարի հնարավոր չէր լինում լուծել, ի վերջո, այսօր ստացել է իր լուծումը, Համընդհանուր իրավունքների մրցանակաբաշխությանն ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այն փաստը որ ՀՀ-ում տեղի են ունում ընտրություններ, որոնց պաշտոնական արդյունքները չեն վիճարկվում, սա, իսկապես, շրջադարձային իրադարձություն է», - ասաց նա:
«ՀՀ-ում կառավարությունը ոչ թե մարդու իրավունքների խախտումները թույլ տվողների դաշնակիցն է, այլ նրանց, ովքեր պայքարում են այդ իրավունքների համար որևէ ոլորտում», - ասաց վարչապետը։
Նիկոլ Փաշինյանը ընդգծեց՝ կարևոր է արձանագրել, որ մարդը, իսկապես, բարձրագույն արժեք է Հայաստանի Հանրապետությունում:

Человек величайшая ценность в Республике Армения – Никол Пашинян
Армении вступила в очень важный этап и эта важность подчеркивается тем, что проблемы, которые в течение последних  25 лет не удавалось решить в какой-то сфере, сегодня, наконец, решены, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе церемонии вручения премии Всеобщих прав.
«Тот факт, что в Армении проходят выборы, официальные результаты которых не оспариваются, действительно, поворотное событие», - отметил Никол Пашинян.
«В Армении правительство является не союзником тех, кто допускает нарушение права человека, а тех, кто борется за эти права в какой-то сфере», - сказал премьер-министр.
Никол Пашинян подчеркнул, что важно констатировать – человек, действительно, величайшая ценность в Республике Армения.