Մարդը, իսկապես, բարձրագույն արժեք է Հայաստանի Հանրապետությունում. Նիկոլ Փաշինյան
Հայաստանի համար կարևոր շրջափուլ է և այդ կարևորությունն ընդգծվում է նրանում, որ մի ոլորտի խնդիրը, երբ 25 տարի հնարավոր չէր լինում լուծել, ի վերջո, այսօր ստացել է իր լուծումը, Համընդհանուր իրավունքների մրցանակաբաշխությանն ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այն փաստը որ ՀՀ-ում տեղի են ունում ընտրություններ, որոնց պաշտոնական արդյունքները չեն վիճարկվում, սա, իսկապես, շրջադարձային իրադարձություն է», - ասաց նա:
«ՀՀ-ում կառավարությունը ոչ թե մարդու իրավունքների խախտումները թույլ տվողների դաշնակիցն է, այլ նրանց, ովքեր պայքարում են այդ իրավունքների համար որևէ ոլորտում», - ասաց վարչապետը։
Նիկոլ Փաշինյանը ընդգծեց՝ կարևոր է արձանագրել, որ մարդը, իսկապես, բարձրագույն արժեք է Հայաստանի Հանրապետությունում:

Human in Armenia is really the highest value: Armenian PM
Armenia undergoes a crucial phase and this significance is that the issues which were not solved during the 25 years have found their solution today, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said today at the Universal Rights Award.
“The fact that elections take place in Armenia the results of which are not being disputed is a turning point,” he stressed.
“In Armenia the government is not the ally of the violators of human rights but it is the ally of those who are defending these rights in all the sectors,” he said, stressing that a human in Armenia is really the highest value.