ՀՀ ԱԳՆ-ն առաջարկում է «աղբյուրների» վրա հիմնված նյութերի հեղինակներին կապ հաստատել նախարարության հետ և ստուգել դրանց իսկությունը
21/02/2019 11:36
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը հերքել է «Հրապարակ» թերթի տեղեկությունը, թե Վաշինգտոնը չեղարկել է նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի նախատեսվող այցը ԱՄՆ:
«Տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը: Թերթի՝ մեկ այլ հրապարակման հետ կապված նախկինում արդեն իսկ առաջարկել էինք այսպես կոչված «աղբյուրների» վրա հիմնված նյութեր հրապարակելիս, կապ հաստատել ԱԳՆ հետ և ստուգել դրանց իսկությունը: Մեր առաջարկը շարունակում է ուժի մեջ մնալ», - Aysor.am-ին ասաց ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
Նշենք, որ, ըստ իր աղբյուրների, թերթն այսօր գրել էր, որ այցի չեղարկման պատճառ է հանդիսացել «Բոլթոն-Փաշինյան հեռախոսազրույցը, որի ժամանակ Բոլթոնը հարցրել է՝ արդյոք Սիրիա առաքելություն ուղարկելու որոշումը վերջնական է և անբեկանելի՞, և դրական պատասխան է ստացել»։

МИД Армении предлагает авторам материалов, основанных на «источниках», связаться с ведомством и проверить их достоверность
21/02/2019 12:43
Министерство иностранных дел Армении опровергло сведения газеты «Грапарак» о том, что Вашингтон отменил запланированный визит Зограба Мнацаканяна в США.
«Эта информация не соответствует действительности. В связи с еще одной публикацией газеты мы ранее уже предлагали при опубликовании материалов, основанных на так называемых «источниках», установить связь с МИД и проверить их достоверность. Наше предложение продолжает оставаться в силе», - сказала Aysor.am пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
Отметим, что сегодня газета «Грапарак» со ссылкой на свои источники сообщила, что причиной отмены визита стал «телефонный разговор Болтон – Пашинян, во время которого Болтон спросил, является решение об отправке миссии в Сирию окончательным и неотвратимым, и получил положительный ответ».