Քոչարյանների ընտանիքի հետ որևէ անձնական խնդիր չունեմ. ԱԱԾ տնօրենը՝ առաջադրված մեղադրանքի մասին
Դատի տալը ցանկացած քաղաքացու սահմանադրական իրավունքն է, կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանն՝ անդրադառնալով Սեդրակ Քոչարյանի կողմից իրեն դատի տալուն։
«Սեդրակ Քոչարյանը կարող է դատի տալ և դատարանը կորոշի՝ մեղավոր ենք, թե մեղավոր չենք», - ասաց նա։
Արթուր Վանեցյանը պնդեց՝ քաղաքական հետապնդման որևէ հարց չկա։
«Առհասարակ, մենք ընդհանրապես չէինք ուզում որևէ հաղորդագրություն տարածեինք, նախաձեռնությունը եղավ իրենց կողմից», - նշեց ԱԱԾ տնօրենը։
Արթուր Վանեցյանի խոսքով՝ քաղհայցը, որը ներկայացվել է իր դեմ, եղել է հայտնի մամուլի ասուլիսին արած արտահայտության համար։
«Ես ասուլիսից անմիջապես հետո ասել եմ, որ իմ խոսքը եղել է ոչ ճիշտ ձևակերպված, որի համար պարզաբանում եմ տվել, ինչի համար դիմել են դատարան, ի սկզբանե ես հերքել եմ», - ասաց նա։
Նա շեշտեց, որ անմեղության կանխավարկած չի խախտվել։
Հարցին, երբ ասում էր Քոչարյանների ընտանիք, նկատի ունե՞ր Սեդրակ Քոչարյանին, Վանեցյանը պատասխանեց. «Քոչարյանի ընտանիք ասելով՝ նկատի ունենք Քոչարյանների ընտանիքի բոլոր անդամները», - ասաց նա՝ ավելացնելով, որ Քոչարյանների ընտանիքի դեմ որևէ անձնական խնդիր չունի։
«Քոչարյանների ընտանիքը որևէ բան չի արել անձամբ ինձ, որ նրանց հետ կապված խոսվում է։ Ռոբերտ Քոչարյանը եղել է ՀՀ երկրորդ նախագահը, ունեցել է իր գործունեության ընթացքում նաև շատ դրական գործեր, եղել է Արցախի առաջին նախագահը, ու ես, որպես սպա, չեմ կարող որևէ անձնական կամ այլ բաներով խնդիրներ ունենամ այդ ընտանիքի հետ», - ասաց ԱԱԾ տնօրենը։

У меня нет каких-либо личных проблем с семьей Кочарянов – Артур Ванецян о выдвинутом обвинении
Любой гражданин имеет право подавать в суд, заявил сегодня после заседания правительства журналистам директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении Артур Ванецян, касаясь того, что сын второго президента Армении Роберта Кочаряна – Седрак Кочарян – собирается подать на него в суд.
«Седрак Кочарян может подать в суд и суд решит, виновны мы или нет», - сказал он.
Артур Ванецян подчеркнул, что какого-либо вопроса о политическом преследовании нет.
«Мы вообще не хотели распространять какое-то сообщение, инициативы была с их стороны», - отметил директор СНБ.
По словам Артура Ванецяна, представленный против него гражданский иск связан с озвученным им во время известной пресс-конференции высказыванием.
«Я сразу после пресс-конференции сказал, что мои слова были сформулированы неправильно, в связи с чем представил разъяснение. Они обратились в суд, но я изначально опроверг», - сказал Ванецян.
Он отметил, что презумпция невиновности не нарушалась.
На вопрос, когда он заявлял «семья Кочарянов», то имел в виду Седрака Кочаряна, Артур Ванецян ответил: «Говоря семья Кочарянов, мы имели в виду всех членов семьи Кочарянов».
Ванецян также добавил, что у него нет каких-либо личных проблем с семьей Кочарянов.
«Семья Кочарянов мне лично ничего не сделала из того, что о них говорят. Роберт Кочарян был вторым президентом Армении, в период своей деятельности сделал много хороших дел, он был первым президентом Арцаха и у меня, как офицера, не может быть   каких-то личных проблем с ним или его семьей», - сказал директор СНБ.