Հայաստանի հանքերի մեծ մասը  կառավարվում է մի կետից. Գրություն կվերահասցեագրվի դատախազություն
Մի քանի ամիս առաջ ՏՄՊՊՀ-ն վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ուսումնասիրություն է ուղարկել, որտեղ ասվել է՝ Հայաստանի հանքերի շատ մեծ մասը, որպես սեփականատեր, գրանցված է օֆշորային ընկերություններ։
Կառավարության նիստի ժամանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աաց, որ այդ գրությունը հասցեագրել է ՀՀ էներգետիկայի նախարարությանը։
«Այդ գրությունն ինչո՞ւ չենք տալիս իրավապահ մարմիններին, որ ուսումնասիրեն», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը՝ հորդորելով գրությունը վերահասցեագրել ՀՀ գլխավոր դատախազությանը։
«Որովհետև տպավորություն է, որ Հայաստանի հանքերի մեծ մասը կառավարվում է մի կետից ու դա ինքնին տարօրինակ փաստ է։ Կարծում եմ՝ արժի, որ իրավապահ մարմինները զբաղվեն դրանով», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։

Большая часть месторождений в Армении управляется из одной точки – Никол Пашинян
Несколько месяцев назад Государственная комиссия по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) направила премьер-министру Николу Пашиняну исследование, в котором говорится, что в качестве владельцев большей части месторождений в Армении зарегистрированы оффшорных компании.
Сегодня в ходе заседания правительства премьер-министр Никол Пашинян заявил, что адресовал это письмо министерству энергетических инфраструктур и природных ресурсов.
«Почему не передаете эти документы правоохранительным органам, чтобы изучили», - сказал Никол Пашинян, призвав переадресовать исследование генеральной прокуратуре Армении.
«Создается впечатление, что большая часть месторождений в Армении управляется из одной точки и это странный факт. Считаю, стоит, чтобы правоохранительные органы занялись этим», - сказал премьер-министр Армении.