Հայաստանի հանքերի մեծ մասը  կառավարվում է մի կետից. Գրություն կվերահասցեագրվի դատախազություն
Մի քանի ամիս առաջ ՏՄՊՊՀ-ն վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ուսումնասիրություն է ուղարկել, որտեղ ասվել է՝ Հայաստանի հանքերի շատ մեծ մասը, որպես սեփականատեր, գրանցված է օֆշորային ընկերություններ։
Կառավարության նիստի ժամանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աաց, որ այդ գրությունը հասցեագրել է ՀՀ էներգետիկայի նախարարությանը։
«Այդ գրությունն ինչո՞ւ չենք տալիս իրավապահ մարմիններին, որ ուսումնասիրեն», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը՝ հորդորելով գրությունը վերահասցեագրել ՀՀ գլխավոր դատախազությանը։
«Որովհետև տպավորություն է, որ Հայաստանի հանքերի մեծ մասը կառավարվում է մի կետից ու դա ինքնին տարօրինակ փաստ է։ Կարծում եմ՝ արժի, որ իրավապահ մարմինները զբաղվեն դրանով», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։

Armenian mines seem to be managed from one point: Armenia’s PM urges law enforcers deal with the issue
21/02/2019 12:08
Few months ago the State Commission for the Protection of Economic Competition sent a study to the Prime Minister Nikol Pashinyan which says that the owners of the majority of the Armenian mines are registered in off-shore zones.
Addressing to Energy Ministry, Nikol Pashinyan asked why it does not send corresponding note to the law enforcers to study the issue, urging to address the note to the office of Prosecutor General.
“An impression is as if that Armenian mines are managed from one point which is already a strange fact. I think the law enforcers should deal with this issue,” Pashinyan said.